Vahap Seçer’e saldırmanın dayanılmaz hafifliği - Mersin Times

Vahap Seçer’e saldırmanın dayanılmaz hafifliği

Vahap Seçer’e saldırmanın dayanılmaz hafifliği

ABONE OL
2 Kasım 2022 11:06
Vahap Seçer’e saldırmanın dayanılmaz hafifliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Av. BİLGİN YEŞİLBOĞAZ

CPH’li Macit Özcan’dan sonra MHP tarafından kazanılan Büyükşehir Belediyesinin bir sonraki seçimde diğer 11 Büyükşehir Belediyesi ile tekrar CHP li başkanlarca kazanılması iktidar cephesinin tüm ezberlerini bozdu.2023 hedefinden uzaklaştırdı. Belki de son noktayı koydu.

Büyükşehir belediyelerinin kaybedilmesinden sonra İktidarın hedefinde özellikle üç Büyükşehir vardı. Biri Mersin, diğeri İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediyeleri idi.

Aslında bu saldırıların temelinde sosyal demokrat belediyecilik anlayışına, seküler yaşama ve cumhuriyetin değerlerinin yaşatılmasına yönelik anlayış bulunmaktadır..

Gün geçmiyor ki bu belediye başkanları ile bir söylem ve itham olmasın. Belediye Başkanları, Meclis çoğunluğu olmamasına, sayısal üstünlük nedeni ile TBMM de çıkarılan yasalarla belediyelerin yetkileri ve mali hakları tırpanlanmasına, meclislerinde istedikleri kararları çıkaramamalarına üstüne üstlük tüm dünyayı kasıp kavuran bir covit 19 belası ile de uğraşmak zorunda kalmalarına rağmen inanılmaz güzel işlere imza atarak bir başarı öyküsü yaratmaya başladılar.

Tabi hiç bir başarı cezalandırılmadan sona ermez ülkemizde. İktidarın temel amacı vatandaşına güven, huzur ve refah içinde bir yaşam konforu sunmak ise bunları en çok belediyeler eliyle yapmalıdır. İktidarın temel amacı bu olmalı.

Ancak nedense özellikle Mersin Büyükşehir belediyesinin başarılı çalışmalarını karalamak için, belediyenin terör ile bağlantılı işler yaptığı ve terör yuvası olduğuna dair sürekli yandaş basın aracılığı ile (sadece yandaş basın yapıyor) kamu oyunun algısı yönetilmeye çalışıldı.

İktidarın sözcüleri ve milletvekilleri sürekli başkan Vahap Seçer’i hedef alarak Mersin Belediyesinin icraatlarını engellemeye çalıştılar. Sözde operasyonlarla kamuoyunda Büyükşehir belediyesinde terör operasyonu yapıldı şu kadar kişi alındı haberleri ile belediyeyi ve Vahap Seçer’i terör ile yan yana getirmeye çalıştılar.  Hizmetlerin devam etmesi ve kentin çehresinin değişmeye başlaması ile bu algı operasyonu da tutmadı. Bu da tutmayınca artık daha üst perdeden hedef almaya ve doğrudan saldırmaya başladılar.

Başkan Vahap Seçer seçim süreci ve sonrasında da tüm konuşmalarında sadece birlikte yaşama isteğinden, Mersin’in bir barış ve hoşgörü şehri olduğundan bahsederek, huzuru kimsenin bozmasına izin vermeyeceğini söyledi. Her yerde birlikten ve kardeşlikten bahsetti. Asla teröre ve uzantılarına taviz vermedi, işbirliği içerisine girmedi. O kadar incelemelerine, o kadar müfettiş göndermelerine rağmen 4 yıla yakın zamandır yargısal anlamda bir şey bulunamaması bunun en açık göstergesidir.

Siyasilerin kendi tabanlarına şirin görünmek için yaptığı söylemlerin Mersin’de karşılığı yoktur ve olamayacaktır da.

Kimse Mersin’in iradesine ipotek koyamaz, görevden alma, denize dökme bunlar boş işler. Ülkenin ve Mersin’in bunlarla kaybedecek bir dakikası yok. Ucuz siyaset yapmak yerine, Vahap Seçer’in başarılarını takdir etmek yerine karalama yapmayı bırakın. Ülkenin başta ekonomi olmak üzere yığınla sorununun çözümüne odaklanın.

Kent üzerinde oynanan oyunlara ve Mersin’in maküs talihinin değişmesine ayak bağı olanları tüm kent bileşenleri kınamalıdır. Mersin’in önünü kesen tüm söylemlere birlikte tepki vermelidir.

Kent önce Mersine ve ardından Başkan Seçer’e sahip çıkmalıdır. Zira bu saldırılar sadece Başkan Seçer’e değil, yaşam biçimimize, dünya görüşümüze ve birlikte yaşama arzumuza yapılmaktadır. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.