KRİPTO DİJİTAL PARA - Mersin Times

KRİPTO DİJİTAL PARA

KRİPTO DİJİTAL PARA

ABONE OL
3 Temmuz 2021 17:38
KRİPTO DİJİTAL PARA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir köy yakınında çok sayıda maymun yaşıyormuş. Bir gün köye bu maymunları satın almak için bir tüccar gelir. Tüccar maymunun tanesini 200 TL’ye satın alacağını ilan eder. Köylüler adamın deli olduğunu düşünür.

Akıllı birinin başıboş maymunların tanesine 200 TL ödeyemeyeceğini düşünürler.

Buna rağmen bir kaç köylü bir kaç maymun yakalayıp tüccara verir ve maymun başına 200 TL alır. Bu haber kısa zamanda yangın gibi yayılır ve halk maymunları yakalayıp tüccara satar. Bir kaç gün sonra tüccar maymunun tanesini 300 TL ye alacağını ilan eder. Tembel köylüler kalan maymunları yakalamak için koşuşturur

Yakaladıkları maymunların adedini 300 TL’ye satarlar.

Daha sonra tüccar maymunların tanesini 400 TL’ye alacağını duyurur. Köylülerin uykusu kaçar. Kalan 6-7 maymunu yakalayıp maymun başına 400 TL alırlar. Köylüler merak içinde yeni duyuruyu beklemektedir. Tüccar bir hafta için evine gideceğini ve dönüşte maymunun adedini 1000 TL’den alacağını duyurur.

Köylüler çok üzgündür. Çünkü ortalıkta 1000 TL’ye satacakları maymun kalmamıştır. Tüccarın bıraktığı eleman köylülere elindeki maymunları gizlice tanesi 700 TL’den satabileceğini söyler. Haber yangın gibi yayılır. Tüccar maymunun tanesini 1000 TL’ye alacağına göre, maymun başına 300 USD kâr vardır. Ertesi gün tüm köylüler maymun kafesi önünde kuyruk olurlar. Tüccarın adamı maymunların hepsini adedi 700 TL’ den satar.

Zenginler topluca maymun satın alır. Fakir köylüler ise maymun alabilmek için tefeciden borç para alırlar. Köylüler maymunlarına iyi bakarak tüccarın dönüşünü bekler. Fakat kimse gelmez. Köylüler tüccarın yardımcısına koşar. Fakat o da tüymüştür. Köylüler hiç bir işe yaramayan, kimseye satamayacakları başıboş maymunların tanesine 700 TL ödediklerini anlarlar. İşte kapitalizmin oyunudur.Bu ticaret bir çok insanı batırırken, bir kaç kişiyi zengin edecektir.

KRİPTO, DİJİTAL PARA: Aptalın elindeki gerçek parayı alarak, yüksek kâr vaadiyle ahmaklara hayal satmaktır. Bu aç gözlülük varken memleketin ahmağı da tosuncuğu da bitmez. Kapitalist Sistem böyle işlemektedir. Rab Korkusu Bilginin Temelidir. Oysa Ahmaklar Bilgiyi Ve Terbiyeyi Küçümser.  (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.