• Mersin Times
  • Yörüksüt’ten çocuklara obezite eğitimi

Yörüksüt’ten çocuklara obezite eğitimi

ABONE OL
2 Nisan 2021 09:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pirireis İlkğretim Okulu’nda Yörüksüt  yeni bir sosyal sorumluluk etkinliğine daha imza attı. Yörüksüt yaşam koçu Uz. Dr. Oğuz Demirsoy, “Çocukluk Çağı Obezitesi” başlığı altında öğrencilere,  obezite eğitimi verdi.

Son zamanlarda birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Yörüksüt, Pirireis İlkğretim Okulu’nda öğürencilere ‘Çocukluk Çağı Obezitesi’ başlığı altında eğitim verdi. Yörüksüt yaşam koçu Uz. Dr. Oğuz Demirsoy’un verdiği eğitimlerden önce İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Razaman Öz birer konuşma yaptı.

“HEDEFİMİZ ONLARCA ÜLKEYE MERSİN’İN BAĞRINDAN ÇIKAN BU MARKAYI TAŞIMAK”

Tecrübelerini öğrencilere aktaran Razaman Öz, “Bu okul benim için önem arz ediyor. Benim kızım da hem ilk okulu hem de ortaöğretimi burada okudu. Hiç düşünmemiştim bu okulda gelip aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesinin öncülüğünü yapacağım. Onun için çok heyecanlı ve keyifliyim.  25 yıl önce sokak sütçülüğü ile başladığımız bu keyifli serüveni şimdi 25. yılımızda 3 tane fabrikamızda 350 personelle 4 ülkeye ihracat  yapıyoruz. Hedefimiz onlarca ülkeye Mersin’in bağrından çıkan bu markayı taşımak.  Üretim yaparken bir sloganla başlamıştık. ‘Kendi çocuğumuza yedirmeyeceğiz ürünü hiçbir kimseye yedirmeyeceğiz’ sloganı ilen işe koyulduk. Bu aile terbiyemizden geliyor. Sütçülükle başladığım bir serüvende bir gün kapısını çaldığımız bir annemiz, ‘Sütçü seni bana Allah gönderdi’ dedi. O gün o sütü içen kızımızı burs vererek geçen yıl 4 yıllık fakülteden mezun ettik. Yüce Allah bana bu keyfi yaşattığı için çok mutluyum” dedi.

 

KOCA’DAN YÖRÜKSÜT’E TEŞEKKÜR

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ise “Bu şehirde doğan bir markanın 25 yıldan bu şehre hizmet etmesi dile kolay. Ramazan beyle ayaküstü bir  açılışta tanışmıştım. O esnada ondaki o heyecanı, o motivasyonu, o şehre hizmet etme aşkı, insanlara kendi evladını yedirmemesi noktasındaki hassasiyeti beni etkilemişti. Bunun için yakın bir zamanda arkadaşlarımızla bizi ağırladı. Bize fabrikayı gezdirdiler.  Ben istiyorum ki her öğretmen, öğrenci ve velimiz oradaki üretim titizliğini, heyecanını görsün isterim. Üretmek dünyanın  en güzel şeyi ama bu üretimin hijyen içinde hassasiyetle yapılması ve nihai tüketiciye ulaşana kadar bunun korunması önemli. Bütün unsurların titizlikle hesaplanması lazım. Kurumlaşıp 25 yıl bir şehre hizmet etmek çok önemli. Tabi bir firmayı marka haline getiren bir bireyin karşınızda olması da ayrı fayda sağlayan bir şey… Bunun için emeği geçen işçisinden, köydeki ineği sağan teyzemize kadar, okullarımızdaki bu sütü, bu ürünleri tüketenler adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından “Çocukluk Çağı Obezitesi” başlığı altında eğitim verildi. Obezitenin sıkıntılarını ve yol açtığı sağlık sorunlarına değinen Demirsoy, çocuk yaşta obezite ile mücadale etmenin önemine değindi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.