Yeşilay, ‘Dünya Tütünsüz Günü’nde herkesi sigarasız yaşama davet ediyor - Mersin Times

Yeşilay, ‘Dünya Tütünsüz Günü’nde herkesi sigarasız yaşama davet ediyor
  • Mersin Times
  • Sağlık
  • Yeşilay, ‘Dünya Tütünsüz Günü’nde herkesi sigarasız yaşama davet ediyor

Yeşilay, ‘Dünya Tütünsüz Günü’nde herkesi sigarasız yaşama davet ediyor

Yeşilay Mersin Şube Başkanı Halit Pekduran, '31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde herkesi sigarasız bir yaşama davet ettiklerini söyledi.

ABONE OL
31 Mayıs 2022 13:45
Yeşilay, ‘Dünya Tütünsüz Günü’nde herkesi sigarasız yaşama davet ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre tütün kullanımı her yıl dünyada 8 milyon insanın ölümüne neden oluyor. Tütün bağımlılığıyla mücadelesini aralıksız sürdüren Yeşilay, ‘Bırakabilirsin’ uygulaması ile sigarayı bırakmak isteyenlere ücretsiz destek sağlıyor.

Yeşilay’ın tütün bağımlılığıyla mücadelesine hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Yeşilay Mersin Şube Başkanı Halit Pekduran, “Yeşilay olarak, tütün bağımlılığıyla mücadelemize hız kesmeden devam ediyor, bu konuda dünyada öncü bir rol üstleniyoruz. Bağımlılıktan uzak ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırmak için 7’den 77’ye farklı yaş gruplarına yönelik projeler yürütüyoruz. Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinde (YEDAM) yaptığımız çalışmalarla da bağımlılıklarla mücadele ediyoruz. ‘Tütün Bağımlılığı Müdahale Programı’ ile her yaştan vatandaşımızın sigarayı bırakmasına ücretsiz destek oluyoruz. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığımız ile birlikte geliştirdiğimiz ‘Bırakabilirsin’ uygulamasıyla ve YEDAM Danışma Hattımızla destek sağlamaya devam ediyoruz. ‘Dünya Tütünsüz Günü’nde de tüm vatandaşlarımıza tütünsüz ve sağlıklı bir yaşam çağrısında bulunuyoruz” dedi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.