Yeşil Sol’un adayları Mersin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti: “Mersin’in ve Türkiye’nin sorunlarını çözmeye adayız” - Mersin Times

Yeşil Sol’un adayları Mersin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti: “Mersin’in ve Türkiye’nin sorunlarını çözmeye adayız”
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • Yeşil Sol’un adayları Mersin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti: “Mersin’in ve Türkiye’nin sorunlarını çözmeye adayız”

Yeşil Sol’un adayları Mersin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti: “Mersin’in ve Türkiye’nin sorunlarını çözmeye adayız”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayları Esra Ergüzeloğlu, Ali Bozan, Muhammet Talat Şeker ve HDP Mersin İl Eşbaşkanı Hoşyar Sarıyıldız Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti, gazetecilerle bir araya geldi. Seçim süreci ve kent sorunlarının konuşulduğu ziyarette, kentin sorunlarını çözmeye aday olduklarını belirtti.

ABONE OL
18 Nisan 2023 01:30
Yeşil Sol’un adayları Mersin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti: “Mersin’in ve Türkiye’nin sorunlarını çözmeye adayız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşiller Sol ve Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Milletvekili adayları Esra Ergüzeloğlu, Ali Bozan, Muhammet Talat Şeker ve HDP Mersin İl Eşbaşkanı Hoşyar Sarıyıldız, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Gazetecilerle bir araya gelen adaylar, soru-cevap şeklinde gerçekleşen ziyarette Mersin’in ve Türkiye’nin sorunların bildiklerini ve bu sorunları çözmeye aday olduklarını vurguladı.

Tepe: “Başarılar diliyoruz”

Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Kaya Tepe, “Önemli bir dönemdeyiz. Önümüzdeki günlerde demokrasi şöleni yaşatacak seçimlerin memleketimize hayırlı, uğurlu olmasını, milletimizin daha huzur içerisinde yaşamasını diliyoruz” dedi. Aday profillerinin kentin geleceği açısından önem taşıdığını vurgulayan Tepe, “Bu anlamda adaylar çok önemli. Bugün Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilerle buluştunuz. Yükseleceğiniz görevlerde başarılar diliyoruz” diye konuştu. 

Bozan: “Ortak çıkar Mersin ise biz halkların çıkarı için ortaklaşmaya her daim talip olacağız”

Cemiyet Başkanı, yöneticileri ve üyelerine gösterdikleri sıcak karşılamadan dolayı teşekkür eden Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, bir avukat olarak Mersin’de yıllarca hak savunuculuğu yaptığını dile getirerek, “Bundan sonra inşallah Mersin’in ve Mersin’de yaşayan halkların hak savunuculuğunu yapmaya adayım” dedi.  Mersin’in sahipsiz bırakıldığını ve bu yüzdende tarım, sanayi, turizm gibi kimliklerinin henüz yerleşemediğinden yakınan Bozan, “Havalimanı hala hikaye. Metro projesi için hala imza bekletiliyor. Neden peki? Kim kazanıyor bu durumda. Mersin kazanmıyor. Biz, anlayış olarak farklılık gözetmeden kente fayda sağlama noktasında her daim ortaklaşmayı düşünen ve bu yönde gayret gösteren bir partiyiz. İddia etmiyorum. Bizim bu konuda iddiayla işimiz yok. Yerel yönetimse yerel yönetim, A,B,C partisi hiç fark etmez; ortak çıkar Mersin ise biz halkların çıkarı için ortaklaşmaya her daim talip olacağız. O anlayışla da Mersin’imize gereken hizmetleri sunacağız” ifadelerini kullandı. 

Ergüzeloğlu: “Kadınların yok sayılmasına karşıyız”

Basın emekçilerinin bu zor günlerde gösterdiği çabanın önemli olduğunu vurgulayan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayı Esra Ergüzeloğlu, basının tüm siyasi baskılardan uzak tamamen özgür olması gerektiğini savundu. Cumhur İttifakı’nın kadın politikaları konusundaki kendi düşünceleriyle bataklığa saplandığını söyleyen Ergüzeloğlu, “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeye başlayarak her türlü kadını yok sayan, nesneleştiren, emeğini yok sayan politikalar üretiyor ve tüm bu baskılara rağmen kadınların sesi sokaklardan çekilmedi, direndiler. İnatla, ısrarla kadın düşmanlığı üzerinden politika örerek kazanacağını düşünüyor. Aslında bu iktidarın neden böyle düşündüğünü toplum olarak belki de hep birlikte sorgulamalıyız” diye konuştu. 

Mersin’e katkı sunmak adına kent dinamikleriyle sürekli etkileşim halinde olduklarını söyleyen Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayı Muhammet Talat Şeker, “Mersin’le ilgili birçok konuda STK’larda görev alıp çalışmalar yürütüyoruz. Bundan sonra da kentimiz için bir şeyler yapma çabası içerisinde olacağız. İnşallah süreci daha da geliştirebileceğimiz bir döneme geçiş yaparız” diye konuştu.

Sarıyıldız: “Basının sustuğu yerde halk susar. Basın her daim hür olmalıdır”

Misafirperverliğinden dolayı Cemiyet Başkanı, yönetici ve üyelerine teşekkür eden HDP Mersin İl Eşbaşkanı Hoşyar Sarıyıldız, “Mersin’in her kesimde karşılığı olan arkadaşlarımız. Mersin’imiz için Türkiye için çok güzel şeyler yapacaklarına inandığımız ve bu yüzden de onlardan güç aldığımız arkadaşlarımız. Onlara başarılar diliyoruz. HDP il örgütü olarak basının kıymetini çok iyi biliyoruz. Yeşil Sol Parti’de arkadaşlarımız gerek yaşamlarında gerekse de bundan sonraki süreçlerde de basın ve basın özgürlüğüne gereken önemi vereceklerinden kimsenin şüphesi olmasın. Basının sustuğu yerde halk susar. Basın her daim hür olmalıdır. İktidarın sansürlerle basının önüne setler çektiği bir süreçte sizlerin değerli çalışmalarını bizler takip ediyoruz. Sizlere de iyi çalışmalar diliyoruz” dedi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.