Yeşil Sol Parti, Mersin’de zafer havasında kadın seçim bürosu açtı - Mersin Times

Yeşil Sol Parti, Mersin’de zafer havasında kadın seçim bürosu açtı
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • Yeşil Sol Parti, Mersin’de zafer havasında kadın seçim bürosu açtı

Yeşil Sol Parti, Mersin’de zafer havasında kadın seçim bürosu açtı

Akdeniz ilçesi Güneş Mahallesi’nde halaya duran binlerce vatandaş, Yeşil Sol Parti Kadın seçim bürosunu “Kadın, Yaşam, Özgürlük” sloganlarıyla açtı. Coşkulu açılışa katılan vatandaşlara seslenen HDP Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş, “Bizler bugün buradan, 14 Mayıs’a güçlü bir ses olduk. Biz geliyoruz. Kadınların örgütlü mücadelesiyle sandıkları yeşile bürüyeceğiz” dedi.

ABONE OL
16 Nisan 2023 14:53
Yeşil Sol Parti, Mersin’de zafer havasında kadın seçim bürosu açtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Mersin’in Akdeniz ilçesinde kadın seçim bürosu açtı. Binlerce vatandaşın katılımıyla Güneş Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılış etkinliğine; HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Yeşil Sol Parti kadın adayları, HDP, DBP il ve ilçe yöneticileri katıldı. Açılış öncesi mahalle Yeşil Sol Parti flamalarıyla süslenirken alanda bulunan kadınlar zılgıtlar eşliğinde halay çekti.

Miting havasına dönüşen etkinlikte kadınların yanı sıra gençler ve çocuklar da açılışa yoğun katılım gösterirdi. Alanda sık sık “Jin, jiyan, azadi” ve “Kadın, Yaşam Özgürlük” sloganları atıldı. Sahneye çıkan kadın müzik grubu Jinawaz, erbane eşliğinde müzik dinletisi gerçekleştirdi. Müziklere halayla eşlik eden kadınlar, alanda yoğun bir coşku yarattı.

“Bugün buradan, 14 Mayıs’a güçlü bir ses olduk”

HDP Mersin Milletvekili Fatman Kurtulan, barış ve kardeşlik talebinde bulunan halkların coşkusunun 14 Mayıs’tan sonra daha da artacağını ifade etti. Mersin’in 14 Mayıs için kararını verdiğini belirten Kurutulan, sandıklarda en güçlü sesin kadınlara ait olacağını dile getirdi.

HDP Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş, “Burası Mersin. Renklerin, kimliklerin, kültürlerin bir arada barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı kent. Bizler bugün buradan, 14 Mayıs’a güçlü bir ses olduk. Biz geliyoruz. Kadınların örgütlü mücadelesiyle sandıkları yeşile bürüyeceğiz”

Alandaki kadınların kararlılığını ve coşkusunu selamlayan Yeşil Sol Parti Mersin İl Eş Sözcüsü Zeliha Burcu Acar, “Çok güzelsin Mersin. Bugün daha da bir çok güzelsin. Biz kadınlar böyle bir arada durduk mu karşımızda hiçbir erkek zihniyet duramaz” dedi.

 “14 Mayıs’ta kadınların mücadelesi kazanacak”

Yeşil Sol Parti kadın milletvekili adayları Esra Ergüzeloğlu ve Hamdiye Kırıcı da, Yeşil Sol Parti’nin kadın temsiliyetine gerçekten önem veren partilerin en başında Yeşil Sol Parti’nin geldiğini ve bunu kadın adaylarıyla da bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi. Adaylar Ergüzeloğlu ve Kırıcı, “Biz kadınlar, geliyoruz. 14 Mayıs’ta kadınların mücadelesi kazanacak. Biz kazanacağız” vurgusu yaptı.

Ardından kadın seçim bürosunun kurdelesi, HDP Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş, adaylar ve kadınların zılgıtları eşliğinde kesildi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.