Yenişehirli kadınlar yaratıcılıklarını seramikle buluşturuyor - Mersin Times

Yenişehirli kadınlar yaratıcılıklarını seramikle buluşturuyor

Yenişehirli kadınlar yaratıcılıklarını seramikle buluşturuyor

Mersin Yenişehir Belediyesinin sanat ve el becerilerini geliştirmek isteyen kadınlar için düzenlediği seramik kursları devam ediyor. Yenişehir Belediyesi Akademide verilen kurslar kadınlara yaratıcı bir deneyim ve eğitim imkanı sunuyor.

ABONE OL
15 Ocak 2024 14:54
Yenişehirli kadınlar yaratıcılıklarını seramikle buluşturuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Daha önce yüzlerce kadına “Çay saatinde tenis öğrenmeye ne dersiniz” sloganıyla ücretsiz tenis kursu veren Yenişehir Belediyesi, seramik kursuyla da kadınları sanatla buluştururken, sosyalleşmelerine de olanak sağlıyor. Mersin Yenişehir Belediyesi ve Mersin Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle düzenlenen seramik kursuna, yeni beceriler kazanmak isteyen kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. 

Profesyonel seramik sanatçıları tarafından verilen derslerde, kadınlar kilden şekiller oluşturmanın temel tekniklerini öğreniyor. Seramik kurslarında edindikleri deneyimle kişisel gelişimlerini artıran Yenişehirli kadınlar, renkli anılar ve el emeğiyle ortaya çıkan eserlerle yaratıcılıkları seramikle buluşturuyor.

Yenişehirli kadınlar, hafta içi her gün 09.00 ile 14.30 saatleri arasında Yenişehir Belediyesi Akademide bir araya gelerek seramik eğitimi alırken, çocukları da yine aynı binada bulunan ve Yenişehir Belediyesi tarafından verilen drama kurslarından faydalanabiliyor. Kurslar nedeniyle memnuniyetlerini dile getiren kadınlar, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.