Yenişehir Belediyesinin Öğrenciye uygulaması 2 bin 200 öğrenciye ulaştı - Mersin Times

Yenişehir Belediyesinin Öğrenciye uygulaması 2 bin 200 öğrenciye ulaştı
  • Mersin Times
  • Eğitim
  • Yenişehir Belediyesinin Öğrenciye uygulaması 2 bin 200 öğrenciye ulaştı

Yenişehir Belediyesinin Öğrenciye uygulaması 2 bin 200 öğrenciye ulaştı

Mersin Yenişehir Belediyesinin hayata geçirdiği ve üniversitelilere ücretsiz yemek imkanı sunduğu Öğrenci’ye uygulamasından kısa sürede 2 bin 200 öğrenci yararlandı. Uygulama sayesinde üniversite öğrencileri anlaşmalı’ restoranlarda, kafelerde ve otellerde ücretsiz yemek yiyebiliyor.

ABONE OL
21 Şubat 2024 15:06
Yenişehir Belediyesinin Öğrenciye uygulaması 2 bin 200 öğrenciye ulaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beşiktaş Belediyesi ile yaptığı iş birliği kapsamında Öğrenci’ye projesini Mersin’de başlatan Yenişehir Belediyesi, 2 bin 200 öğrenciye ulaştı. Mersin’deki üniversite öğrencileri, Google Play veya AppStore üzerinden Öğrenci’ye uygulamasını tek tıkla ücretsiz bir şekilde indiriyor. Ardından kişisel bilgilerini girerek, kaydını oluşturuyor. Öğrenci’ye uygulamasına kaydolduktan sonra menüler sekmesinden dilediği anlaşmalı restoranı seçerek rezervasyonunu oluşturuyor. Gün içinde rezervasyon yaptığı restorana giderek, uygulama ekranındaki kodu okutuyor ve yemeğini ücretsiz bir şekilde yiyebiliyor.  Yurt ve misafirhaneyle Mersin’de okuyan üniversiteli gençlere barınma imkanı sağlayan ve Yenişehirli üniversitelilere karşılıksız eğitim desteği veren Mersin Yenişehir Belediyesi, ücretsiz yemek uygulaması Öğrenci’ye ile de öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. 

“Projenin en büyük paydaşları olan esnaflarımıza teşekkür ediyorum.” 

Yenişehir Belediyesinin başlattığı uygulamaya bugüne kadar 35 işyeri dahil olarak öğrencilere ücretsiz yemek verdi.  Proje Mersin’de okuyan üniversiteli gençleri de mutlu ederken, toplumsal dayanışmaya da katkı sunuyor. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Gençlerimiz eğitim hayatlarında birçok zorlukla karşı karşıya kalıyor. Bunları göz ardı edemeyiz. Yenişehir Belediyesi olarak gençlerimizin eğitim hayatlarını desteklemek ve onların yanında olmak adına birçok önemli çalışmayı hayata geçirdik. Bugüne kadar sunduğumuz barınma imkanları ve eğitim desteği gibi hizmetlerimize bir yenisini daha ekledik ve Öğrenci’ye uygulamasını başlattık. Kısa sürede yüzlerce öğrencimizin yararlanması bizleri çok memnun etti. İşbirliği için Beşiktaş Belediyemize ve projenin en büyük paydaşları olan esnaflarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Özyiğit ayrıca Mersin’deki diğer esnaflara da projeye dahil olmaları çağrısında bulundu.  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.