YENİŞEHİR BELEDİYESİ BETEM İÇİN KESİN KAYITLAR BAŞLADI

YENİŞEHİR BELEDİYESİ BETEM İÇİN KESİN KAYITLAR BAŞLADI

Yenişehir Belediyesinin Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirdiği Erken Çocukluk Eğitimi Projesi kapsamında kurduğu Yenişehir Belediyesi Özel Ömer Faruk İlbilgen Beceri Temelli Eğitim Merkezi (BETEM) için kayıtlar başladı.

ABONE OL
20 Ağustos 2021 16:51
YENİŞEHİR BELEDİYESİ BETEM İÇİN KESİN KAYITLAR BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 3-6 yaş arasında çocukların okul öncesi beceri temelli eğitim alabileceği ve yeni eğitim-öğretim yılında hizmete açılacak olan Yenişehir Belediyesi BETEM, Fuat Morel Mahallesinde çevre dostu binalara verilen Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) Sertifikasına uygun olarak yapıldı. Yenişehir Belediyesi, BETEM’de oluşturduğu bilim, hareket, tasarım, müzik ve drama atölyeleriyle her çocuk için tam zamanlı bireysel ve zenginleştirilmiş eğitimler verecek. Okul öncesi alanında eğitim alan ve BETEM’de görev yapacak öğretmenlere, geçtiğimiz ay uzman akademisyenler tarafından eğitim seminerleri de verildi.

Başkan Vahap Seçer BETEM’i ziyaret etti

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Ömer Faruk Güngör, Yenişehir İlçe Kaymakamı Mustafa Kılıç ve İl Müftüsü Şaban Kondi ile birlikte BETEM’i gezdi. Başkan Özyiğit, merkezde 3-6 yaş arasındaki çocuklara verilecek eğitimlerle ilgili bilgi verdi.

Çocuklar için beceri temelli eğitim programı

96 öğrenci kapasiteli merkezde çağdaş gelişim öğrenme teorileri ve yenilikçi bir bakış açısıyla 3-6 yaş arası çocuklar için beceri temelli eğitim programı uygulanacak. Aileler, 0324 606 03 03 telefon numarasını arayarak kesin kayıtlar hakkında bilgi alabilecek. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.