• Mersin Times
  • ‘Yeni kültür merkezine katkı sunacağız’

‘Yeni kültür merkezine katkı sunacağız’

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Selçuk Dereli, Yaklaşık bir yıldır ekibiyle birlikte seçim çalışması yürüttüğü kentte halkla buluşmalarını sürdürürken, diğer yandan kentin ana dinamiklerini oluşturan sivil toplum örgütleriyle de bir araya geliyor. Son olarak Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ahmet Verde Özuğurlu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Dereli, Başkan seçildiğinde kentte yapacakları çalışmaları, STK’larla ilişkilerinin nasıl olacağını anlattı. Kentin bileşenleri ile kenti yöneteceklerini söyleyen Dereli, önemli işlere imza atan Derneğin yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini, inşaatı devam eden, Dünyada ilk ve tek örnek olan kültür merkezine hayran kaldığını, başkan seçildiği takdirde inşaatın bir an önce tamamlanması için her türlü katkıyı sunacağını söyledi.

 

 

MERSİN’İN TOPARLANMASI LAZIM

Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ahmet Verde Özuğurlu ise, genç ve dinamik bir Belediye Başkan Adayını karşılarında gördükleri için çok memnun olduklarını belirterek, kentin turizm ve tarım alanında patlama yapacak kapasiteye sahip olduğunu, çarpık kentleşme nedeniyle çağdaş kent görünümünden uzaklaşan Mersin’in bir an önce toparlanması gerektiğini ifade etti.

 

 

DÜNYADAKİ İLK VE TEK ÖRNEK!

Yapımı devam eden kültür merkezi ile ilgili de bilgi veren Verde, şunları söyledi; “İnşa ettiğimiz merkez, bir yandan inancımızı ve geleneklerimizi fiilen yaşatacak faaliyetlerde bulunacak bir kültür merkezi, bir halk eğitim merkezi, diğer yandan kültürümüz ve inancımızla ilgili bilim üretecek, kitaplar yayınlayacak, dünya çapında yetkin uzmanlar yetiştirecek. Türkiye’de yurt dışında bulunan tüm kardeşlerimize bir üniversite gibi hizmet verecek uluslar arası bir kurum olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu özellikleriyle dünyadaki ilk ve tek örnektir.’’ (Mersin Times)

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.