Vali Pehlivan Başkanlığında Milli Eğitim yatırımlarının değerlendirme toplantısı yapıldı
  • Mersin Times
  • Eğitim
  • Vali Pehlivan Başkanlığında Milli Eğitim yatırımlarının değerlendirme toplantısı yapıldı

Vali Pehlivan Başkanlığında Milli Eğitim yatırımlarının değerlendirme toplantısı yapıldı

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında, Milli Eğitim alanında hayata geçirilen, devam eden ve planlanan yatırımlara ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Vali Pehlivan, “İlimiz genelinde geçtiğimiz yıl başlayan, bir kısmı tamamlanan bir kısmının inşaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam 1.700 derslikli 89 okul inşaatı bulunmaktadır” dedi.

ABONE OL
10 Temmuz 2024 13:36
Vali Pehlivan Başkanlığında Milli Eğitim yatırımlarının değerlendirme toplantısı yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında, Milli Eğitim alanında hayata geçirilen, devam eden ve planlanan yatırımlara ilişkin değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya; Vali Yardımcıları Âdem Yılmaz ve İbrahim Küçük, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, YİKOB İdari ve Mali İşler Müdürü Oğuz Kahraman, Milli Eğitim Müdürlüğü ve YİKOB’un teknik personeli katıldı.

Vali Pehlivan toplantıda yaptığı konuşmada; “İlimiz genelinde, Milli Eğitim Bakanlığımızın sağladığı destekler ile eğitim öğretim alanında her geçen gün hem donanım standartlarımız hem de fiziki şartlarımız çok daha iyi seviyelere ulaşmaktadır. İlimiz genelinde geçtiğimiz yıl başlayan, bir kısmı tamamlanan bir kısmının inşaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam 1.700 derslikli 89 okul inşaatı bulunmaktadır. Bu okul inşaatlarımızdan toplam yatırım bedeli 971.256.416 TL olan 548 derslikli 31 okulumuzun inşaatını bitirdik. 788 derslikli 45 okulumuzdan inşaatını hızlı bir şekilde devam ediyor. 11 okulumuzun da inşaatı ihale aşamasına gelmiş durumdadır. Bir yandan yeniden yapılacak veya güçlendirilecek okulların planlamasını yapmaktayız” ifadeleri ile bilgi verdi.

Vali Pehlivan açıklamasına şöyle devam etti; “Devam eden inşaatların tamamlanmasıyla toplam 1.700 dersliği Mersin’imizdeki eğitim öğretim hizmetlerine kazandırmış olacağız. Şimdiden tamamlanan ve devam eden projelerin İlimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu önemli yatırımların hayata geçmesi konusunda sağladıkları desteklerden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve Bakanlığımızın ilgili bütün birimlerine İlimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. İlimizde bu yatırımlarla ilgili iş ve işlemleri, kontrol hizmetlerini gerçekleştiren Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığımıza (YİKOB) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.