• Mersin Times
  • Vali Özdemir Çakacak, AMATEM’i ziyaret etti

Vali Özdemir Çakacak, AMATEM’i ziyaret etti

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi’ni (AMATEM) ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Yenişehir ilçesi Çiftlikköy mahallesinde hizmet veren merkezin girişinde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Memnune Çamsarı, AMATEM Sorumlusu Psikiyatri Uzmanı Dr. Oğuzhan Doğan ve görevli personeller tarafından karşılanan Vali Çakacak, ilk olarak AMATEM’in yürüttüğü çalışmalar ve faaliyetler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra merkez bünyesindeki odaları gezen ve burada görev yapan personelle bir süre sohbet eden Vali Özdemir Çakacak, AMATEM’de tedavi gören hastaları da ziyaret ederek, onlarla yakından ilgilendi ve tedavi süreçleri hakkında kendilerinden bilgi aldı. Vali Çakacak’ın ziyaretinden ve kendilerine göstermiş olduğu ilgiden bir hayli memnun kalan hastalar ise, tedavi süreçlerinin gayet iyi gittiğini ve en kısa zamanda tedavi süreçlerinin tamamlanmasını arzu ettiklerini söylediler.

Hastaların tedavi sonrasında sosyal hayata entegre olmasını sağlayacak olan eğitimlerin verildiği konferans salonu, hastalar tarafından yapılan el işi ürünlerin yapıldığı uğraşı odaları ile hastalara kitap okuma alışkanlığı ve araştırma yapma becerisi kazandırmayı hedefleyen kütüphaneyi de yerinde inceleyen Vali Özdemir Çakacak; yetkililerden hastalar tarafından yapılan el işi ürünlerinin her yıl sonunda Toros Devlet Hastanesi’nde sergilendiğini, buradan elde edilen gelirle tekrardan hastaların kullanabilecekleri malzemelerin temin edildiğinin bilgisini aldı.

AMATEM ziyaretini sorumlu doktor odasına geçerek tamamlayan Vali Çakacak, burada yaptığı konuşmada, madde kullanımının uluslararası boyutta önemli bir sorun haline dönüştüğünü belirterek, özellikle de gençler arasında madde kullanım yaşının her geçen gün düştüğünü ve bunun da ülkemizde ve dünyada giderek toplumsal bir tehdit oluşturmaya başladığına dikkat çekti.

Vali Çakacak: “Gençlerimizin Tedavi Süreci Sonrasında İstihdam Edilebilmesine Dönük Önemli Projeler Üretiyoruz”

Sözlerinin devamında; Milletimizin ve ülkemizin geleceğini garanti altına almak için gençlerimizin başta uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere tüm kötü alışkanlıklardan korunmasının zorunlu olduğuna vurgu yapan Vali Özdemir Çakacak; ilimizde bu amaca yönelik somut projelerin hayata geçirildiğinin altını çizdi. Bu kapsamda Valilik koordinesinde düzenli olarak toplantılar gerçekleştirdiklerini belirten Vali Çakacak, söz konusu toplantılarda özellikle rehabilitasyon süreci tamamlanan gençlerimizin istihdamına yönelik önemli kararların alındığına dikkat çekti.

Konuşmasının sonunda, ilimizde kararlılıkla yürütülen uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele noktasında AMATEM’in önemli bir sac ayağı olduğuna dikkat çeken Vali Çakacak, personele önümüzdeki dönemde yürütecekleri çalışmalarda başarılar dileyerek konuşmasını noktaladı.

Vali Özdemir Çakacak’ın AMATEM ziyareti, sorumlu doktor odasında yetkililer ile bir süre daha sohbet etmesinin ardından sona erdi. (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.