• Mersin Times
  • Üniversiteli Feray’ın ölümüne ilişkin savcı mütalaasını verdi

Üniversiteli Feray’ın ölümüne ilişkin savcı mütalaasını verdi

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Feray Şahin’in ailesi ve tarafların avukatları hazır bulundu. Duruşmada savcı dosya ile ilgili hazırladığı mütalaayı okurken, sanığın 'taksirle adam öldürme' suçundan yargılanmasını talep etti. Savcının talebine tepki gösteren Şahin ailesinin avukatları, Feray Şahin’in kasten öldürüldüğü ve kadın cinayeti olduğunu dile getirdi.

 

Savcının verdiği Mütalaayı dinleyen mahkeme heyeti ise sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken, dosyayı son bir kez daha incelemek ve karar vermek üzere duruşmayı 18 Eylül 2018'e erteledi. 
 

"TAKSİRLE DEĞİL KASTEN ÖLDÜRDÜĞÜNE İNANIYORUZ" 

Duruşmanın ardından savcılığın mütalasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Şahin ailesinin avukatı Sevim Küçük ise mütalaayı kabul etmediklerini ve mevcut delil durumuna göre eksik olduğunu dile getirdi Sanığın taksirle değil kasıtlı olarak adam öldürme suçunu işlediğine inandıklarını kaydeden Küçük, delillerinde bu yönde olduğunu ifade etti. Kendilerinin mevcut delil durumuna göre ‘kasten adam öldürme’ suçunun oluştuğuna inandıklarını vurgulayan Küçük, “Biz sanığa yöneltilen cinsel saldırı suçu ile nitelikli kasten adam öldürme suçunun işlendiği kanaatindeyiz. Olaydan önce sadece bir iki saat birlikte oturmuş olmaları bu suçun işlenmediği anlamına gelmez. Kadın cinayetlerine baktığımızda çoğunda kadınlar erkek arkadaşları, eşleri, babaları tarafından öldürülüyor. O yüzden bu durum savcılık için hukuki bir gerekçe olmasa gerek. Ama biz iddialarımızın arkasındayız. Sanığın kasten adam öldürme suçunu işlediği üzerinden beyan vermeye devam edeceğiz” dedi. 
 

“ADLİ TIP RAPORU SAVUNMALARIMIZI DESTEKLİYOR”

Avukat Özgür Akdağ ise adli tıp kurumundan gelen son rapor ile sanığın yalan beyanda bulunduğu, delilleri karartmaya çalıştığının bir kez daha kanıtlandığını iddia etti. Akdağ, “Rapor bizim daha önceki savunmalarımızı destekler mahiyettedir. Söz konusu atışın uzak mesafeden atış olduğu raporla belirtilmektedir. Bu da sanığın silahı kurtarmak için hareket ettiği yönündeki savunmasını çürütmektedir. Ayrıca maktulenin yapılan tırnak arası incelemesinde sanığa ait DNA bulunduğu belirtilmiştir. Sanığın savunmalarında maktule ile herhangi bir fiziki temastan bahsedilmediği halde tırnak arasında DNA bulunması savunmasını çürütmüştür. Bu da Feray’ın direndiğini göstermektedir" ifadelerini kullandı.(Mersin Times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.