TARSUS’TAKİ ÜSTGEÇİT İNŞAATI BİTME AŞAMASINA GELDİ

TARSUS’TAKİ ÜSTGEÇİT İNŞAATI BİTME AŞAMASINA GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kısa süre önce Tarsus’ta Atatürk Caddesi üzerinden bulunan ve altından demiryolu hatlarının geçtiği Sunay Atilla Üstgeçidinin yanına başlattığı yeni yaya üstgeçidi projesi bitme aşamasına geldi. Üstgeçitte taban ve ana taşıyıcı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı ve montaj işlemlerine geçildiği bildirildi.

ABONE OL
9 Ekim 2021 17:42
TARSUS’TAKİ ÜSTGEÇİT İNŞAATI BİTME AŞAMASINA GELDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ekiplerin yaya üstgeçidindeki çalışmaları hızla sürüyor. Uzun yıllardan bu yana üzerinde bulunan yürüyen merdivenin sürekli arızalanması nedeniyle vatandaşların şikayetlerine neden olan eski yaya geçit platformu tamamen söküldü. Büyükşehir ekipleri, Sunay Atilla Üstgeçidi yanında başlatılan yaya üstgeçidi projesinde taban ve ana taşıyıcı çalışmalarını büyük oranda tamamlayarak, montaj işlemlerine geçti. Son teknolojik malzemelerin kullanıldığı, bittiğinde kent estetiğine değer katacak proje kapsamında, geçit üzerinde güvenlik kameraları ve led aydınlatmaları da yer alacak.

Proje tamamlandığında, demiryolu ağı nedeniyle zorunlu geçiş yapılan bölgede vatandaşlara karşıdan karşıya geçmede büyük kolaylık sağlanmış olacak. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.