TARSUS ÜNİVERSİTESİ ‘STEM IN ACTİON’ PROJESİ İLE AVRUPA’DA - Mersin Times

TARSUS ÜNİVERSİTESİ ‘STEM IN ACTİON’ PROJESİ İLE AVRUPA’DA

TARSUS ÜNİVERSİTESİ ‘STEM IN ACTİON’ PROJESİ İLE AVRUPA’DA

Tarsus Üniversitesi’nin başvurusunu yaptığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından 2020 çağrı döneminde desteklenmesine karar verilen Erasmus+ KA203 ‘STEM In Action’ başlıklı projesi başladı.

ABONE OL
7 Haziran 2021 11:35
TARSUS ÜNİVERSİTESİ ‘STEM IN ACTİON’ PROJESİ İLE AVRUPA’DA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koordinatörlüğünü Tarsus Üniversitesi’nin yapacağı ve Avrupa Birliği ülkeleri arasından 5’i üniversite, birisi de teknoloji şirketi olarak toplam 7 ortağın bulunduğu projenin bütçesi 170 bin 966 Euro. Tarsus Üniversitesi, Universitaet Paderborn, Pi Private Company, University Of Zagreb, Vives University, Unıversitatea Din Craiova, Munster Technological University ortaklığı ile gerçekleştirilecek olan proje kapsamında science (fen), technology (teknoloji), engineering (mühendislik) ve mathematics (matematik) kelimelerinin baş harflerinin birleşiminden oluşan ‘STEM’ yaklaşımına uygun anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine yönelik uzaktan eğitim platformu oluşturulacak. Bu platform tüm öğretmenlerin kullanımına açık olacak. Öğretmenlerin bir kısmının da yüz yüze ‘STEM uygulamaları eğitimi’ alacağı proje toplamda 24 ayda tamamlanacak. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.