Sporda başarı teşvik ediliyor

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Yılın Enleri” ödülleri sahiplerini buldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Yılın Enleri” ödülleri sahiplerini buldu.

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Mithat Ertaş Amatörler Spor Evi’nde düzenlenen ödül törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Vedat Akyar, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş, Şube Müdürleri Ali Osman Bebek, Tamer Kılınç, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkan vekili Hüseyin Soyer, Ak Parti Yenişehir İlçe başkanı Bekir Topçu, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, İl Protokolü ile Ulusal ve uluslararası müsabakalarda derece alan sporcu, takım ve yöneticiler katıldı.

“Amaç, özendirmek”

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş, günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında şunları söyledi: “Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde organize ettiğimiz Yılın En’leri ödül töreni programımıza hepiniz hoş geldiniz. Burada toplanmamızdaki başlıca amacımız ulusal ve uluslararası arenada derece yapan siz kıymetli sporcularımızı vitrine çıkarmak, amatör sporu tanıtmak ve farkındalık yaratmaktır. Amatör spor kulüpleri federasyonu olarak düzenlediğimiz ödül törenini 13 yıldan beri düzenli olarak yapıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 6 yıldan beride birlikte düzenliyoruz. Ben ulusal ve uluslararası arenada derece yaparak burada ödül alan sporcularımızı ve onlara emek veren antrenörlerimizi canı gönülden kutluyorum. Bu ödüller size annelerinizin ak sütü gibi helal olsun. Bu vesile ile bizlere katkı sağlayan ve sağlamaya devam eden başkan vekilimiz Hüseyin Soyer’e şahsım ve federasyonumuz adına teşekkür ediyorum. Hizmetlerimiz demin de söylediğim gibi artarak devam edecek. Amatörleri bir araya toplayarak onların güç ve kaynaklarını birleştirerek daha güçlü bir Amatör spor kulüpleri olmaktır. Ben bir kez daha ödül alan olan Antrenörlerimizi, sporcularımızı, Amatör spora destek veren kurum ve kuruluşları canı gönülden kutluyor şahsım ve federasyonum adına sonsuz saygı ve sevgilerimizi sunuyorum” diye konuştu.

“Sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacı ile çeşitli etkinlikler yaptık”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ali Osman Bebek ise ödül töreninde yapmış olduğu konuşmasında, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacı ile Amatör Spor Haftası kapsamında 09-15 Ekim Tarihleri arasında ilimizde çeşitli etkinlikler yaptık. Farkındalık yaratmak amacı ile 09 Ekim Pazartesi günü Cumhuriyet Alanı’nda çelenk sunumu ve ardından kortejimizi gerçekleştirdik. Hafta boyunca çeşitli branşlarda müsabakalar, turnuvalar düzenledik. 13 Ekim Cuma günü Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Mersin Spor Lisesi Öğrencilerine Spor kolunu panel düzenledik. Aynı gün ilimizde bulunan 360 amatör spor kulübüne malzeme yardımında bulunduk. Son etkinliğimizde ise İlimizde ulusal ve uluslar arası müsabakalarda başarı elde etmiş sporcularımıza Yılın Enleri ödül törenimizi gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda Amatör spor kulüpleri federasyonumuza hem kulüplerimize öncülük yaptığı için hem de kent sporuna yoğun bir gayret göstererek adeta yöneticileri göreve davet ettiği ve böyle bir organizasyonda Mersin’in enlerini bir araya getirdiği için ayrıca teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirilen ödül Töreninde ulusal ve uluslararası müsabakalarda derece alan milli sporcu, antrenör, kulüpler ile amatör spor kulüplerine destek veren kurum kuruluş ve sivil toplum örgütlerine kupa ve plaketleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Vedat Akyar, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş, Şube Müdürleri Ali Osman Bebek, Tamer Kılınç, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkan vekili Hüseyin Soyer ve Ak Parti Yenişehir İlçe başkanı Bekir Topçu tarafından takdim edildi.

Ödül töreni toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardında son buldu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.