Şok iddiada bulunan CHP’li Gökçel: Türkiye Limanlarını uyuşturucu ticaretine peşkeş çekmekten vazgeçin
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • Şok iddiada bulunan CHP’li Gökçel: Türkiye Limanlarını uyuşturucu ticaretine peşkeş çekmekten vazgeçin

Şok iddiada bulunan CHP’li Gökçel: Türkiye Limanlarını uyuşturucu ticaretine peşkeş çekmekten vazgeçin

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, son yıllarda Mersin'in uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geldiğini iddia ederek, "Türkiye limanlarını uyuşturucu ticaretine peşkeş çekmekten vazgeçin" dedi.

ABONE OL
10 Nisan 2022 15:44
Şok iddiada bulunan CHP’li Gökçel: Türkiye Limanlarını uyuşturucu ticaretine peşkeş çekmekten vazgeçin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde Malta’da  yakalanan ve Mersin Limanı’na gelen 108 milyon euro değerinde 800 kilogram kokain yakalandı. CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, son yıllarda Mersin’in uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geldiğini iddia etti.

 “Mersin Limanı Uyuşturucu Merkezine Dönüştü”

CHP’li Gökçel, “Malta’da Mersin’e gelen gemide 108 milyon euro değerinde 800 kilo kokain ele geçirildi. Kolombiya’da yüklenen gemi eğer Malta’da yakalanmasa Mersin Limanı’na gelecekti” dedi. Mersin Limanı’nın uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geldiğini kaydeden Gökçel, “Mersin Limanı son zamanlarda uyuşturucu ticaretinin merkezi haline dönüştü. Oysa biz Mersin’i bir turizm, ticaret, tarım ve liman kenti olarak biliyoruz. Ama maalesef uyuşturucu ile anılan bir kent haline geldi. Mersin Limanı dünyaya uyuşturucu dağıtımının yapıldığı bir merkeze de dönüştü” diye konuştu. Yaşanan uyuşturucu ticareti sonrasında yetkilileri göreve çağıran Gökçel, “Buradan sorumluları uyarıyorum; yakalanan bu uyuşturucunun hangi şirketlere geldiği belli, şirketlere bakıyoruz ya akraba şirketleri ya da ilişkileri mevcut. Buradan bürokratlara ve emniyet güçlerine sesleniyorum; siz görevinizi yerine getirmediğinizde Mersin uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geliyor. Biz buradan hem AKP iktidarını hem de  bürokratları uyarıyoruz, Mersin’i uyuşturucu ticareti haline gelen bir kent anılmaktan, Türkiye limanlarını uyuşturucu ticaretine peşkeş çekmekten vazgeçin” diyerek tepki gösterdi. (Mersin

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.