Sınav köstebekleri Mersin Polisine takıldı - Mersin Times

Sınav köstebekleri Mersin Polisine takıldı

Sınav köstebekleri Mersin Polisine takıldı

Mersin’de, ses düzeneği kurarak motorlu taşıt sınavına girenlerin oyunu bu kez bozuldu. Polisin titiz çalışması sonucu kurulan Ses düzeneği sistemi deşifre edildi.

ABONE OL
30 Eylül 2023 13:50
Sınav köstebekleri Mersin Polisine takıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya dair yapılan yazılı bir açıklamada sistemin nasıl kurulduğu anlatıldı. Mersin bu başarılı operasyonuna ilişkin yapılan açıklamada, “Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan motorlu taşıtlar sürücü kursiyerleri sınavında (ehliyet sınavı) gizli cihaz yardımıyla kopya çekilmesi olaylarının artması üzerine yapılan risk analizi ve fiziki takip neticesinde;

Suphi Öner Öğretmenevi e-Sinav Merkezindeki sınavdan çıkan (M.S.)’nin üzerinde kurulu gizli cihazı araba arkasında çıkartmaya çalıştığı görülen (H.E.) ile (N.M.) isimli şahıslar suçüstü halinde yakalanmış, cep telefonlarında yapılan ön incelemede şahısların benzer şekilde çok sayıda kişinin sınavı usulsüzce geçmesini sağladığı tespit edilmesi üzerine;  

14/08/2023 tarihinde yine gizli cihazla sınava girmeye çalışırken yakalanan şüpheli (Ç.S)’ye canlı teşhis işlemi yaptırılmış ve şahıs kendisine cihazı yerleştiren kişiler olarak gözaltındaki şüphelileri teşhis etmiştir.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle yazışma yapıldığında gizli cihazla sınava girdiği tespit edilen (M.S.)’un 2021 yılından bu zamana kadar toplam 9 kez sınava girdiği ve başarısız olduğu, son sınava gizli cihazla girdiği ve 74 puanla başarılı olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca gözaltına alınan şüphelilerden ele geçirilen eşyalar arasında telefon ve cihaz düzeneği için özel tertibatlı iç çamaşırlarının bulunduğu anlaşılmıştır. Yakalanan 3 şüpheli de Cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alınmış olup adliyeye sevk edilmiştir” bilgileri yer aldı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.