Silifke’ye engelsiz park

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Silifke’ye modern ve yeni projeler kavuşturan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, hizmete sunduğu çalışmalarda engelli vatandaşları da unutmuyor. Turgut, Ergenekon Parkı’nın Göksu Nehri Sol Sahil Bandında devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler vererek, 5 bin m2’lik alan içerisinde 1 adet engelsiz park yapılacağını müjdeledi.
Adana Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 30.03.2017 tarih 7716 sayılı uygundur kararı ile 5 bin m2’lik alanda başlatılan peyzaj düzenlemesi ve engelsiz park yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak ve yaşam standartlarını yükseltecek hizmetler yapmaya devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Sosyal anlamda yapmış olduğumuz çalışmalarımızda engelli vatandaşlarımız ile korumada öncelikli gördüğümüz yaşlılarımız, kadınlarımız ve gençlerimizle ilgili birçok faaliyeti yürütüyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ise çalışmalarımızın en önemli ve en özel tarafını oluşturmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın tedavileri için hastane ulaşımında çalışan servislerimiz ve personelimiz bu hizmetini en iyi şekilde yürütmektedir. Bunun yanında burada yaptığımız proje kapsamında engelli çocuklarımızın rahat ve güvenilir bir şekilde engelsiz parktan faydalanmaları için yeni bir çalışma içerisindeyiz.

Engelsiz Park ile amacımız engelli çocuklarımızın rahatlıkla dolaşabilecekleri gezi, oyun ve dinlence alanı oluşturmaktır. Bu sayede daha sağlıklı vakit geçirme keyfini onların yaşamlarına kazandırmış olacağız. Çocuklarımıza ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi

VATANDAŞLARDAN ENGELSİZ PARK İÇİN TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a hizmetlerinden ve bu duyarlılığından dolayı teşekkür eden vatandaşlar, “Engelli çocuklarımızın oyun özgürlüğüne kavuştuğu Engelsiz Park ile inşallah diğer belediyelere de örnek oluruz. Sosyal alanda duyarlı bir belediyecilik örneği sergileyen Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Artık engelli çocuklarımızın da gönüllerince eğlenebileceği bir parkı var. Parkta bulunan oyun takımları da engelli çocuklarımıza göre yapılacağı için güzel bir hizmet olmuş” diye konuştular. (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.