• Mersin Times
  • Silifke’den ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek

Silifke’den ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Silifke İlçe Örgütü, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 25 yıl hapis cezasına çaptırılarak tutuklanan milletvekili Enis Berberoğlu için başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek verdi. Adalet yürüyüşüne katılan binlerce vatandaşa yürüyüş molasında Silifke çileği ikram edildi.
Cumhuriyet Halk Partisi Silifke Başkanı Bünyamin Uçar, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Gençlik ve Kadın Kolları ile partililer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşüne katıldı.

CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, yürüyüş ile ilgili yaptığı açıklamada; “Yoksul Anadolu insanının evladı askere gidip yandaş firmaların yemekleriyle zehirlenirken, kendi evlatları çürük raporlarıyla askerlikten kaçmasın diye yürüyoruz. İşçi kardeşlerimiz için, madencilerimiz için yürüyoruz. Adalet için yürüyoruz. Bir tek genel başkanın çıktığı Adalet yürüyüşü çığ gibi büyümeye devam ediyor. Bu yürüyüş bir sel olup çağlayarak yollarda akmaya tüm hızıyla devam edecek. Görünen o ki Adalet herkes için önemli ve değerlidir. Hiç bir kesimi ayrıştırmadan ve her kesimden yürüyüşe katılan herkes de aynı fikir hâsıl olmuş. Adalet herkese lazım ve bizde partililerimiz ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürümeye devam ediyoruz. Ülkemizin pek çok şehrinde milyonlarca insan yollarda adalet için yürüyor. Demokrasinin, insan haklarının, barışın yok edildiği bir ülkede adaletin yokluğu kaçınılmaz bir sondur. Ülkemiz tek bir kişinin ağzından çıkan iki kelimeyle insanların tutuklanabildiği işinden, aşından, özgürlüğünden edildiği bir dikta rejimine dönüştürülmüştür. Yargıyı avucunun içine alan bu faşist anlayış, hukuku ve halkın yargıya olan güvenini yok etmiştir. Türkiye’de hukuk artık yandaş için var, vatandaş için yoktur Yaşlı, çoluk çocuk, öğrenci, emekli, işçi, aydın her kesimden insan bu yürüyüşe katılıyor. Daha da katılacak. İstanbul’a varana kadar ve Adalet yerini bulana kadar. Genel Başkanımızın dediği gibi ‘80 milyon için, adalet için yürüyorum ve yürüyeceğim’” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TURGUT, “ADALET HERKES İÇİN GEREKLİDİR”

Herkesin adalete, tarafsız yargıya ihtiyacının olduğunu belirten Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Bu adalet bir gün herkese ihtiyaç olacak. Adalet yürüyüşü tüm Türkiye halkı içindir. Bu yürüyüş baskıdan, zulümden, işsizlikten, yoksulluktan, hukuksuzluktan, yandaşların zenginleştiği halkın bir torba kömüre muhtaç edildiği Türkiye'den usanmış tüm halkımızı ilgilendirmektedir. Bu yürüyüşe tüm Silifke halkı olarak destek veriyoruz” dedi.

“KARDEŞLİĞİMİZ, HAKKIMIZ, HUKUKUMUZ ÖLMESİN DİYE YÜRÜYORUZ”

Yürüyüşe katılan CHP Silifke Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Genç, “Bizi bir arada tutan adalet, demokrasi, insan hakları için, birlik ve beraberlik için hepimiz için yürüyoruz. Çocuklarımız tacize, tecavüze uğramasın, kızlarımız zorla evlendirilmesin, eğitim alsın kimse onları ayrı vagonlara bindirmesin diye yürüyoruz. İşçi kardeşlerimiz için, madencilerimiz için yürüyoruz” diye konuştu. (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.