• Mersin Times
  • Silifke Belediye Başkanı Dr.Mustafa Turgut, “Önceliğimiz halkın talepleridir”

Silifke Belediye Başkanı Dr.Mustafa Turgut, “Önceliğimiz halkın talepleridir”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Silifke Belediyesi, kentin cadde ve sokaklarında asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, bir taraftan mahallelerde devam eden çalışmaları incelerken, diğer taraftan da gittiği her yerde vatandaşlarla görüşüp, onların talep ve sıkıntılarına çözüm üretiyor.

Asfaltlama çalışmalarını Sayağzı, Tosmurlu, Narlıkuyu ve Gazi Mahallelerinde sürdüren ekipler, vatandaşlardan gelen talepleri de anında değerlendiriyor. Asfalt ekibi, kimi zaman ilçenin farklı bölgelerinde su, elektrik ve alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda da bakım ve onarım yaparak, olası kazaların önüne geçiyor.

“KENTİMİZİN BİRÇOK FARKLI NOKTASINDA ÇALIŞIYORUZ”

Yaz mevsimini en verimli şekilde değerlendirdiklerini açıklayan Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Asfalt çalışmalarımız birçok farklı noktalarda devam ediyor. Yaz mevsiminde ne kadar yol asfaltlayabilirsek kış mevsimini de o kadar sorunsuz geçiriyoruz. Tabi ki kentimizin her noktasını asfalt yapmak istiyoruz fakat imkânlarımız ve plan dâhilinde bu çalışmaları yaptığımız için önceliği aciliyet duyulan yerlere veriyoruz. Yani yolu hiç olmayan, hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerine olan ulaşım yolları, bugüne kadar hiçbir hizmet almamış veya alamamış mahalle yollarımız gibi sıkıntıları olan bölgeleri bir bir çözüme kavuşturuyoruz. Şehrimizin bütün yollarını konforlu yapmak için gayret gösteriyoruz. Bazı bölgelerde yeni açılan yollarda asfalt çalışması yaptığımız gibi, ömrünü tamamlayan bozulmuş yolların da bakımını gerçekleştiriyoruz. Sayağzı, Tosmurlu ve Gazi Mahallelerimizde ki bu yollarımızda yoğun olarak işlek bir yol. Bu nedenle burada ki sokak ve cadde yollarını sıcak asfalt yapıyoruz. Burada olduğu gibi birçok mahallemizde de asfalt çalışmalarımız devam edecek” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİ VE MEMNUNİYETİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Kent merkezi başta olmak üzere mahalle mahalle planlı ve titiz bir çalışma sürdürdüklerini açıklamalarına ekleyen Başkan Turgut, “Her mahallemizin ihtiyaç duyduğu eksiklikleri bir bir tespit ediyor, vatandaşlarımızın taleplerine göre bu hizmetleri yerine getiriyoruz. Halkımızın memnuniyeti ve bizlerden talep etmesi daha verimli bir hizmet yapmamıza olanak sağlıyor. Merkez ve kırsal mahallelerimizde havalarında sıcak gitmesiyle asfaltlama çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. 2017 yılı hizmetlerimizin ve projelerimizin hayata geçtiği önemli bir yıl olacak. Bu sıcak havada büyük bir özveriyle çalışan, kentimizin her mahallesinde her sokağında alın terleri döken personellerimizi yürekten kutluyor, kolaylıklar diliyorum. Silifke’yi yollarıyla, parklarıyla, köprüleriyle, sosyal yaşam alanlarıyla, eşsiz Göksu Manzarası ve doğasıyla yeniliklere kavuşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.