ŞEREF ÖZMEN’DEN ‘Z KUŞAĞINA’ ALTIN NİTELİĞİNDE TAVSİYELER - Mersin Times

ŞEREF ÖZMEN’DEN ‘Z KUŞAĞINA’ ALTIN NİTELİĞİNDE TAVSİYELER
  • Mersin Times
  • Ekonomi
  • ŞEREF ÖZMEN’DEN ‘Z KUŞAĞINA’ ALTIN NİTELİĞİNDE TAVSİYELER

ŞEREF ÖZMEN’DEN ‘Z KUŞAĞINA’ ALTIN NİTELİĞİNDE TAVSİYELER

Özmen Global A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Özmen iş hayatına yeni atılacak gençlere önerilerde bulunarak, “Şu anda dönem Z kuşağının, gözlemlediğim kadarı ile şimdiki nesil gayet kendinden emin bir şekilde geliyor. Bu sebeple ülkemizi ve iş dünyasını emanet edeceğimiz genç nesil bizlere güven aşılıyor. Kendi işini, projelerini hayata geçirme isteği olan gençlerimiz düşmekten korkmamalıdır” dedi.

ABONE OL
17 Temmuz 2021 01:35
ŞEREF ÖZMEN’DEN ‘Z KUŞAĞINA’ ALTIN NİTELİĞİNDE TAVSİYELER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akaryakıt, turizm, inşaat ve gıda sektörleri gibi köklü alanlarda faaliyetlerini sürdüren başarılı iş insanlarından Özmen Global A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Özmen şirket hakkında bilgi verirken, gelecek yatırımlardan ve şirketin hedeflerinden söz etti.  Aileden gelen geleneği devam ettirerek, akaryakıt sektöründe çalışmaya başladığını ve aynı zamanda turizm ve inşaat sektörüne yöneldiğini ifade eden Özmen, Özmen Global A.Ş’nin 1952 yılından beri akaryakıt sektöründe hizmet ürettiklerini söyledi.

Deden-Toruna, Özmen’in istikrarla büyüyen başarı öyküsü

Dedesinin akaryakıt şirketinde, daha küçük yaştan itibaren iş hayatına atıldığını da açıklayan,  Özmen, kendisini sürekli geliştirerek yenilikleri takip edip yatırımlar yaparak bugünlere geldiğini dile getirdi. Şu anda da Özmen Global A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam eden Özmen, “Aile şirketi olmanın katkıları oldu, onların desteği ile bugün daha güçlü bir şirket haline geldik. Aile, birey olabilme yolunda bir kişi üzerinde etkisi çok fazladır. Doğruyu görebilmek için, karar verme ve uygulama noktasında ailemin bana olumlu yönde çok etkisi oldu. Aile aynı zamanda insanlar üzerinde rol model olabilecek bireyleri içinde barındırıyor. Onun için özellikle aile şirketlerinde gençler aile büyüklerini örnek alarak yetişirler” ifadelerini kullandı.

“Globalleşme ile rekabet etmenin yolu, teknolojik dönüşümü tamamlamaktan geçer”

Özmen, şirket olarak ilk hedeflerinde dikkat ettikleri hususların strateji ve kar, zarar seviyelerini belirlemek olduğunu ifade ederek, “Doğru yatırımın yapılması için fizibilite, AR-GE ve inovasyon çalışmalarına önem verilmesi gerekiyor. Biz de yatırımlarımızı yapmadan önce bu hususları dikkate alıyoruz.  Dünyada globalleşmeyle rekabet etmenin yolu, teknolojik dönüşümü tamamlamaktan, altyapıya ve insan kaynağına yatırım yapmaktan geçiyor. Bu bilinçle tüm grup şirketlerimizle çeşitli icraatlar yürütüyor, faaliyet gösterdiğimiz alanlarda küresel oyuncu olma vizyonuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Anlık gelişmelere göre hareket etmiyoruz, uzun vadeli planlar yapıyor ve gerçekleşmesi için fedakarlıkla çalışıyoruz. Ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalardan etkilenmemek için yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Ülkemizin çıkarlarını da her şeyin üstünde tutuyoruz”

Şeref Özmen, kuruldukları günden bu yana kararlı adımlarla hedeflerinde ilerlerken, geleceğe güvenle baktıklarını vurguladı. Özmen, “Bize yol gösteren fikirlerimiz ışığında; Özmen Global markasına değer katmak, müşterilerimizi ve çalışanlarımızı mutlu etmek ve ülkemizin çıkarlarını her şeyin önünde tutmak için de iyi niyet ve büyük bir gayretle işimizi her gün daha iyi yapmaya odaklanıyoruz. Hız kesmeden yolumuza devam edeceğiz. Tüm iş ortaklarımızla birlikte, yaşadığımız dünyaya fayda sağlayacak çalışmalara imza atacağız” dedi.

“Müşteri ve çalışanlarımızın sağlığına, emniyetine, güvenliğine ve memnuniyetine önem gösteriyoruz”

Özmen, şirket prensibi olarak müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığına, emniyetine ve güvenliğine hassasiyet gösterdiklerini de belirterek, “Şirket prensibi olarak müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığına, emniyetine, güvenliğine ve memnuniyetine önem göstermekteyiz. Müşterilerimize verdiğimiz hizmeti en üst seviyede gerçekleştirmek için Özmen Global olarak her zaman daha iyisini yapmak için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

“Dünyadaki gelişmelerle doğru orantılı olarak, biz de sürekli kendimizi yeniliyoruz”

Yarım asrı geride bırakırken azimle ilerledikleri bu yolda dürüstlük, kararlılık, güvenirlilik esaslarının kendilerini bugünlere taşıyan değerler olduğunu da sözlerine ekleyen Şeref Özmen “ Bu değerler bizleri, faaliyet gösterdiğimiz her alanda başarıya ulaştırdı, sektörde bizlere saygınlık ve itibar kazandırdı. Bu başarılara yenilerini eklemek ve ülkemize fayda sağlayacak çalışmalara imza atmak için aynı güç ve azimle çalışmaya devam ediyoruz. Dünyadaki gelişmelerle doğru orantılı olarak biz de sürekli kendimizi geliştiriyor, yenilenme için yatırımlar yapıyoruz. Dünya büyük bir hızla değişiyor ve bu değişimin bir parçası olmak günümüzde bir zorunluluk haline geldi.”

“Z kuşağına ve risk almaktan korkmamalarını önerebilirim”

İş hayatına yeni atılan gençlere de altın değerinde tavsiyelerde bulunan Özmen, “Cesaret benim için hep önemli bir kısas olmuştur, onlara cesaretli olmalarını kendilerine yaptıkları işte hep güvenmelerini ve risk almaktan korkmamalarını önerebilirim. Bunu yaparken de her zaman araştırmacı bir yol izlemeleri gerekiyor. Yapılan iş ne olursa olsun planlaması önceden yapılmalıdır. Oluşabilecek olumsuzluklar ve olumlu yönler önceden tespit edilmelidir. Bunlar uygulandığı sürece başarı kaçınılmaz olacaktır. Şu anda dönem Z kuşağının. Gözlemlediğim kadarı ile şimdiki nesil gayet kendinden emin bir şekilde geliyor. Bu sebeple ülkemizi ve iş dünyasını emanet edeceğimiz genç nesil bizlere güven aşılıyor. Kendi işini, projelerini hayata geçirme isteği olan gençlerimiz düşmekten korkmamalıdır. Düşüşler onları daha da tecrübeli hale getirecektir” dedi. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.