Serdar Soydan: Yem üretim tesisi ile üreticinin destekçisi olacağız - Mersin Times

Serdar Soydan: Yem üretim tesisi ile üreticinin destekçisi olacağız
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • Serdar Soydan: Yem üretim tesisi ile üreticinin destekçisi olacağız

Serdar Soydan: Yem üretim tesisi ile üreticinin destekçisi olacağız

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, kentin tarım potansiyelini üst seviyeye çıkarmak adına BELMERA Yem Üretim Tesisi kuracaklarını ve her daim üreticinin en büyük destekçisi olacaklarını söyledi.

ABONE OL
27 Mart 2024 15:12
Serdar Soydan: Yem üretim tesisi ile üreticinin destekçisi olacağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, kentin tarımsal anlamda gelişmesi gerektiğine dikkat çekerek, Mersin’in bu anlamdaki potansiyelinin üst sıralara çıkarılması adına ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını kaydetti. Serdar Soydan, “Üreticilerimizin en büyük destekçisi olmak vizyonuyla, Mersinimizin tarım potansiyelini üst seviyelere taşıyacak olan BELMERA Yem Üretim Tesisi ile yüksek kalitede yem üretimi yapılarak üreticilerimiz desteklenecek, hayvancılık sektöründe kırsal kalkınmaya katkı sağlamış olacağız” dedi.

Kaliteli ve organik yem desteği

Tarım AŞ bünyesinde çiftçilere makine desteği de sunacaklarına vurgu yapan Soydan, “Vereceğimiz makine destekleriyle, çiftçilerimizin yüksek maliyetlerini en aza indireceğiz. Özellikle buğday, arpa mısır gibi ürünleri üretmeyi teşvik edeceğiz ve destekleyeceğiz. Ayrıca kaliteli ve organik yem sorununa bir çözüm de belediye olarak biz destek vereceğiz. Her türlü desteğin verilmesiyle çiftçi dostu belediye olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, sağlık süt ve süt ürünleri, et ve et ürünlerine ulaşmış olacağız. BELMERA ile hayvancılık ile uğraşan çiftçi sayımız yeniden eski günlerine dönecektir” ifadelerini kullandı.

“Yılmadan çalışacağız”

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, “Göreve geldiğimizde kentimizin en uç noktalarında projeler üretmek adına yılmadan çalışacağız. Mersin’e artık yatırım yapılması gerekiyor. En temel sorunların bir an önce çözülmesi, ihtiyaçların ivedilikle giderilmesi, Mersin’in gelişmesi adına çok önemli. Bunun için bu cennet şehri, Cumhur İttifakı’nın gücüyle 31 Mart’tan sonra ayırmadan ayrışmadan gerçek belediyecilik ile buluşturacağız” şeklinde konuştu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.