Serdar Soydan: Büyük projeleri biz yaparız - Mersin Times

Serdar Soydan: Büyük projeleri biz yaparız

Serdar Soydan: Büyük projeleri biz yaparız

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, “Yaşanabilir şehirler sıralamasında ilk 5’i hedefliyoruz. Bunu projelerimizle en kısa sürede yapacağız. Trafikte geçirdiğiniz süre, kentin alt yapısı, yaşam kalitesi, havası, denizi bunları etkiliyor. Mersin’de tarih, tarım, turizm gibi önemli değerler var ama katma değer yok.. Bizim hedefimiz Mersin i hak ettiği yere taşımak. Biz hala altyapı, kavşak, ulaşım gibi sorunları konuşuyoruz. Biz Mersin için her kapıyı çalacağız.” dedi.

ABONE OL
12 Mart 2024 14:53
Serdar Soydan: Büyük projeleri biz yaparız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Büyük projeleri cumhur ittifakı ile biz yaparız”

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, katıldığı bir televizyon programında, “100 projemizi açıkladık ve kamuoyunda memnuniyetle karşılandı. Çünkü Mersin’in daha iyi noktalarda olması gerekiyor. Büyük projeleri Cumhur İttifakı ile biz yaparız.” Diye konuştu.

“Suya zam teklifini iki defa kabul etmedik ama yapıldı”

Biz sorunları ortaya koyarken kimseyi suçlamak için değil, bu konular bize her yerde söylendiği için konuşuyoruz.”Diyen Serdar Soydan, şöyle konuştu: “Mersin halkı suyu pahalı kullanıyor. Bu konu defalarca basında yer aldı. Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında mevcut belediye yönetimi zam istediğinde iki defa ret verdik. Tutanaklar ortada. Yönetim yargıya giderek tarife artışına gitti. Diğer Büyükşehirle farkımız var. Mevcut yönetim elektrik giderlerini öne sürdü. Ama örnek olarak aldığımız şehirlerde irtifa farklarına rağmen maliyetleri düşük. Buna rağmen yüzde 30 daha zamlı tarife var. Onun için indirim yapacağız. Emekliler içinde ayrı bir çalışma yapıyoruz hem indirim hem de belli bir kotaya kadar ücretsiz su vereceğiz.”

 “Biz hala ulaşım ve altyapı gibi sorunları konuşuyoruz”

Trafik sorununun öne çıkması ile ilgili de Serdar Soydan, “bunu söylerken yaptığımız araştırmanın sonucunu söyledik. Vatandaşlarımız bu konuda çok fazla şikayette bulundu. Önceliğimiz bu olacak ve ulaşım master planı revize edilerek, kavşak düzenlemeleri ile bu sorunu ortadan kaldıracağız. Çünkü kanalize kavşak ile trafik sorunu daha da arttı. Bunu görüyorsunuz. Kazalar, bekleme süreleri arttı. Onun için projelerimizi açıklarken bilimsel verilerle anlattık.  Birçok şehir yıllar öncesinde raylı sisteme kavuşmuş. Biz ise hala ulaşım ve altyapı gibi sorunları konuşuyoruz. Bu bizi üzüyor. Onun için bu projelerimiz önceliğimiz oldu.” Şeklinde konuştu. 

“Sosyal konutlar yapacağız”

Afet Toplanma Alanlarını projesini önemsediklerini, uygun şartlarda konutlar yapacaklarının altını çizen Serdar Soydan, şöyle devam etti:” Dirençli kentler kapsamında sosyal konutlar yapacağız. Uygun fiyatlı ve uzun vadeli ödeme seçenekleri ile vatandaşlarımıza vereceğiz. Bunları birçok belediye yaptı. Akdeniz ile Silifke İlçe Belediyelerimiz de yaptı. İmar düzenlemeleri sonrası ada bazlı dönüşümler daha kolay olacaktır. Daha uygun zeminlerde bunu yapacağız. Afet Toplanma Alanı projemiz var. Hepimiz günlerce arabalarda yaşadık. Bu güvenli alanlarda tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacağımız yerler olacak.”  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.