• Mersin Times
  • Selçuk Dereli “Mersin, ahalisinin yönettiği bir kent olacak”

Selçuk Dereli “Mersin, ahalisinin yönettiği bir kent olacak”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MERSİN, YEREL DEĞERLERİYLE DÜNYA KENTİ OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adaylığını bir yıl önce açıklayarak ekibiyle birlikte sahaya inerek çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Selçuk Dereli, Mersin’in nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmalardan birinin de dünyanın markalaşmış kentlerinde uygulanan yerel üretime ve kültürel değerlere dayanan politikalar olduğunu söyledi. Dereli, “Yerel ve sürdürülebilir kent yönetim politikaları, ekolojiye uygun, yenilenebilir enerji kaynaklarını ve kentin dinamiklerinden doğan yerel özelliklerin üretimini teşvik etmeye dayalıdır. Mersin’e özgü ürünlerin üretiminde yerel üreticilerimizi destekleyeceğiz. Bu ürünlerimiz için var olan kooperatiflerimizi kalkındıracağımız gibi yenilerini de kentimizin ekonomisine kazandıracağız’’ dedi.

 

 

ÜRETİMDE-TÜKETİMDE EŞİT VE ADİL BİR MERSİN

Dereli, Mersin’de yaşam kalitesinin arttırılmasını temel alarak yola çıkacaklarını, kente özgü hem maddi hem de manevi değerler üzerine kuracakları üretim-tüketim dengesiyle eşit ve adil bir Mersin yaratacaklarının altını çizerek sözlerine şöyle devam etti; “Mersin’de kesinlikle hiçbir ayrıma girişmeden en küçük ilçemizi dahi dünyaya örnek hale getireceğiz. Bunun için tarım, turizm, spor ve yaşam kalitesi gibi ana başlıklar altında geliştireceğimiz ana politikalarımız olacak. Bunlar Mersin’in her ilçesinin yerel yapısını koruyarak çevre, altyapı, kentsel yaşam kalitesi, tarımsal, turistik, esnaf ve sanatkârlara dair politikalar olacak. Bu politikaların devamında sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile kentte eğitim ve sosyal yaşama dönük uygulamalarımız ile gerçek manada yerel değerlerine sıkı sıkıya bağlı, yaşayan ahalisi ile birlikte yönetilen bir Mersin yaratacağız. Mersin, sakinlerinin kararlarıyla yönetilen, dünya standartlarında bir marka kent olacak. Sahada hemşerilerimizden aldığımız geri dönüşler de tüm bunları hep birlikte omuz omuza vererek başarabileceğimizin inancını bize veriyor.” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.