• Mersin Times
  • Romanlar Derneği Başkanı Daylam, “Birliği diri tutup, dayanışmayı güçlendirmeliyiz”

Romanlar Derneği Başkanı Daylam, “Birliği diri tutup, dayanışmayı güçlendirmeliyiz”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKROMFED Başkanı Ali Daylam, Kurban Bayramı nedeni ile yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Daylam, ülke olarak sıkıntıların yaşandığı bir süreçten geçtiklerini, bu nedenle her zamankinden daha fazla, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularına daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Daylam, “Türkiye’ye dış güçler tarafından yapılan bütün müdahalelere karşı, Çanakkale ruhu ile bütünlüğümüzü sağlayarak, bertaraf etmişizdir. Bizde bu ruh ilelebet var olmalı.  Dini bayramlarda, manevi duyguların en yoğun yaşandığı anlardır. İnsanları birbirine yakınlaştıran, kucaklaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günlerdir. Bu anlamlı günde maneviyatımızı diri tutup, dayanışmayı bir kat daha güçlendirmeliyiz” dedi.

 

MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Daylam mesajında şu ifadelere yer verdi; “Milletçe, kardeşlik, dostluk, barış, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı, ayrıca dargınların barıştığı bir Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Senede iki kez dini bayramlarımız oluyor. Ve bu günlerde birlik ve beraberliğimizin tazelendiği günlerdir. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma, barış ve hoşgörü duygularını hâkim kıldığımız sürece, daha güzel günlere ulaşacağımıza şüphemiz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Mersinli hemşerilerimin olmak üzere, Türkiye ve dünyadaki tüm halkların bayramını kutlar, barış, kardeşlik duygularının egemen olduğu bir gelecek diliyorum” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.