• Mersin Times
  • Ramazan Öz: Öğretmenler kilit konumdaki kutsal insanlardır

Ramazan Öz: Öğretmenler kilit konumdaki kutsal insanlardır

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz, “Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı güvenerek ve gönül rahatlığıyla gelişmeleri için teslim ettiğimiz, yukarıdaki değerleri içselleştiren ve uygulamaya koyan, kilit konumdaki kutsal insanlardır.” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz, bu mesleğin kutsallığına vurgu yaparak, eğitime verdikleri katkının artarak devam edeceğini belirtti.

“Bir ülkenin çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmesi ancak sağlıklı, kaliteli, sevgi dolu ve bilimsel bir eğitim ve öğretim politikası geliştirmesi ve uygulamasıyla mümkün olabilir” diyen Öz, “Eğitim sorunlarını çözen ülkeler demokrasi, hukuk, iç ve dış ilişkiler, sosyo-ekomomi, kültür, sanat, bilim ve teknoloji alanlarında, yani tüm yaşamda kalkınıp, gelişip ilerleyerek refah, barış ve huzura ulaşırlar. Eğitime gereken önemi vermeyen ülkeler ise geri kalmaya mahkumdurlar. Kalkınma, refah, barış ve huzurun ve çağdaş bir demokratik hukuk toplumu olmanın olmazsa olmaz koşulu çağdaş bir eğitim sistemidir.” İfadelerini kullandı.

 “SAYGI DUYULACAK UZMAN KİŞİLERDİR”

Öğretmenlerin uzman şahıslar olduğunu belirten Öz, “Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı güvenerek ve gönül rahatlığıyla gelişmeleri için teslim ettiğimiz, yukarıdaki değerleri içselleştiren ve uygulamaya koyan, kilit konumdaki kutsal insanlardır. Onlar, çocuk ve gençlerimizin eğitim ve öğretimlerine rehberlik eden, onlara yön veren ve onları yaşama hazırlayan onurlu ve saygı duyulacak uzmanlardır. Bu anlayışımız doğrultusunda, Yörüksüt ailesi olarak tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, onlara en içten sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Aile, çocuk ve gençlerimizin sağlıklı, sevgi dolu ve eğitimli bir şekilde gelişmeleri için sağlık ve eğitime verdiğimiz katkıların artarak devam edeceğini taahhüt ediyoruz.” diye vurguladı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.