Prim ödemelerinde yarın son gün

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal Güvenlik Kurumu,  Aralık 2016 ve Eylül 2017 dönemlerine ait prim ödemeleri için yarın son gün.

Aralık 2016 ve Eylül 2017 dönemlerine ait prim ödemeleri için yaşanan aksaklıklar nedeniyle, son ödeme süresi yarına kadar uzatıldı. Yarın mesai saatinin sona ermesiyle ödeme süresi de sona erecek. Bu durumda ödemelerini yamayan kişi ve kurumlar cezalı duruma düşecek.

SGK’dan durumla ilgili şu açıklama yapıldı: “İşveren ve sigortalılarımızın mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme tarihi 31 Ekim 2017 olan prim ve diğer tüm kurumumuz alacaklarının ödeme süresi bugün gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.

İşverenlerimizin/Sigortalılarımızın sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları ve yapılandırma anlaşmalarının bozulmaması açısından belirtilen tarihlere kadar ilgili borçlarını ödemeleri önem arz etmektedir” denildi. (Mersin Times)

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.