• Mersin Times
  • Özdamar velileri uyardı; hukuki sorumluluğu taşıyan servisleri tercih edin

Özdamar velileri uyardı; hukuki sorumluluğu taşıyan servisleri tercih edin

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Ticaret Sanayi Odası Meclis üyesi ve Özdamar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özdamar, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılını kutladı. Çocuklarını servisle okula gönderen aileleri uyaran Özdamar, “Aileler hukuki sorumluluğu taşıyan servisleri tercih etsinler. Aynı zamanda şoförü de iyi araştırıp sabıkasının olup-olmadığını öğrenmelidirler” dedi.

Mersin Ticaret Sanayi Odası 17 Nolu Komite Şehir Taşımacılığı Meclis Üyesi Mustafa Özdamar, yeni eğitim ve öğretim yılını kutlayarak, bir dizi uyarı ve önerilerde bulundu. “Çocuklarımız geleceğimizdir” diyen Özdamar, onların daha rahat ve güvenle okullarına gidip gelmelerini sağlamak, başarıları açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Öğrencilerini servis aracılığı ile okula gönderen ailelere seslenen Özdamar, “Öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına gidip gelmelerini sağlamakta ailelerin de sorumluluğu büyüktür. Veliler, yolculuğun nasıl geçtiğine dair, her akşam bilgi edinsinler. En ufak bir sıkıntı karşısından servis ve şirket yetkililerini uyarsınlar”  dedi.

Hukuki sorumluluğu taşımayan servisleri tercih etmeyin

Korsan taşımacılığı konusunda da aileleri uyaran Özdamar, “Resmi ve hukuki sorumluluğu olmayan hiçbir korsan servise çocuklarınızı teslim etmeyin.  Çünkü; sonradan telafisi çok güç olaylarla karşılaşabilirler. Korsan değilse bile, öğrencinizi yazdırdığınız servis şirketini iyi araştırın ve tanıyın. Özellikle şirket-servis yetkililerinden, araç şoförünün sabıkasının olup-olmadığını sorun. Ve adli sabıka kağıdını mutlaka size göstermelerini isteyin” dedi.

Özdamar, servis şoförlerini de uyararak, “Öğrencilerin hem psikolojileri ve hem de can güvenlikleri açıcından trafik kurallarına uyun. İki servis fazla yaparım diye geleceğimiz olan öğrencilerimizin hayatını riske etmeyin. Özellikle hız sınırını aşmayın”  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.