• Mersin Times
  • Örnek seçimin kazananı ikinci turda belli olacak

Örnek seçimin kazananı ikinci turda belli olacak

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Barosu’na kayıtlı avukatların oluşturduğu ‘Önce Baro Platformu’ öncülüğünde Başkan adaylığını açıklayan 5 avukat bugün ön seçimde yarıştı. Adaylardan hiçbiri, Platformun belirlediği yüzde 51’lik oyu alamadı. Böylece Platformun adayı, önümüzdeki hafta Cuma günü yapılacak ikinci bir ön seçimle belirlenecek.

Mersin Barosuna kayıtlı avukatların Ekim ayında yapılacak olan Baro seçimleri öncesinde, kendi adaylarını belirlemek için oluşturdukları ‘Önce Baro Platformu’, bugün ön seçim düzenledi. Ön seçimde Mersin genelinde Baroya kayıtlı sayıları yaklaşık bin 800 avukattan bin 90’ı oy kulandı.

“MERSİN BAROSUNDA HER ŞEYİN DEĞİŞECEĞİNE YÖNELİK İNANCIMIZ ARTTI”

Platform üyesi Mersin Barosu eski Başkanı Alpay Antmen, ön seçim değerlendirmesinde bulundu. Antmen, “Mersin Barosu’na kayıtlı bin 800’ün üzerinde avukat var. Bugün yaptığımız ön seçimde 1090 oy kullanıldı. Başkan adaylığı konusunda hiçbir adayımız yeter oy oranını alamadığı için önümüzdeki hafta Cuma günü ikinci bir ön seçim yapacağız. Bugün gördüğümüz çok önemli bir husus var. Mersin Barosuna kayıtlı avukat arkadaşlarımız, Baronun haktan, hukuktan, adaletten yana bir yönetime kavuşmasını istiyorlar. Bugün itibariyle Mersin Barosunda Ekim ayı itibariyle her şeyin değişeceği, diğer bir ifadeyle düzeleceğine yönelik inancımız arttı” dedi.

Platformun düzenlediği ön seçimde 5 adayın (Mut ilçesi) dışında Mersin genelinde almış olduğu oylar şöyle:

Bilgin Yeşilboğaz

Mersin: 306

Erdemli: 41

Anamur: 37

Silifke: 37

Tarsus: 68

Toplam: 489

Hakan Kendirci:

Mersin: 235

Erdemli: 6

Anamur:5

Silifke: 8

Tarsus:18

Toplam: 272

Özgür Özbek

Mersin: 163

Erdemli:9

Anamur:2

Silifke:3

Tarsus:4

Toplam: 181

Ali Kemal Alhaslıoğlu

Mersin: 70

Erdemli:3

Anamur:1

Silifke:2

Tarsus:4

Toplam: 80

Necdet Yıldırım

Mersin: 29

Erdemli:-

Anamur:-

Silifke:-

Tarsus:1

Toplam: 30

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.