• Mersin Times
  • “Öğrencilerin başarısında güvenli ulaşımın büyük rolü vardır”

“Öğrencilerin başarısında güvenli ulaşımın büyük rolü vardır”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Ticaret Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Özdamar Turizmin Yönetim Kurlu Başkanı Mustafa Özdamar, 'İlköğretim Haftası' dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında Özdamar, “Muasır medeniyet seviyesine ulaşması için eğitimi, bilgiyi ve başarıyı yakalamak gerekir. Geleceğimizin sağlam temeller üzerine kurulması hepimiz açısından çok önemlidir. Bu temel sadece ve sadece eğitimle mümkündür. Her yeni ilköğretim haftası, yeni başlangıçlar, yeni umutları beraberinde getirir. Eğitimle ve öğretimle bilgiyi, bilgiyi kullanmakla da, umut edilen çağdaş bir yaşam kurulur” ifadelerini kullandı.

 

“ÖĞRENCİLERİN BAŞARISINDA GÜVENLİ ULAŞIMIN BÜYÜK ROLÜ VARDIR”

Öğrencilerini servis araçları ile okullarına gönderen velilere bir dizi tavsiyelerde bulunan Özdamar, “Velilerimiz, öğrencileri emanet etikleri servis şirketlerini iyi araştırsınlar. Şirkete ait yasal ve resmi protokolleri içeren tüm belgeleri kontrol etsinler. Bunun talep etmeleri, hem doğal ve hem de yasal haklarıdır. Çünkü öğrencinin başarısında güvenli ulaşımın çok büyük rolü vardır. Sorunlu bir ulaşım o öğrencinin gün boyu derste ki başarısını öldürür. Lütfen velilerimiz tüm bu konuları, geleceğimizi inşa eden öğrencilerimizin ulaşımını da en az eğitimi kadar önem sırasına alsın. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yıl diliyor, yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.