Nuriye Arslan: Akdeniz’de el konulan kazanımlarımızı geri alacağız - Mersin Times

Nuriye Arslan: Akdeniz’de el konulan kazanımlarımızı geri alacağız
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • Nuriye Arslan: Akdeniz’de el konulan kazanımlarımızı geri alacağız

Nuriye Arslan: Akdeniz’de el konulan kazanımlarımızı geri alacağız

DEM Parti Kadın Meclisi tarafından düzenlenen panelde konuşan DEM Parti Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Adayı Nuriye Arslan, Akdeniz Belediyesi’ne atanan kayyımın ilk olarak kadın kurumlarını kapattığına dikkat çekerek, “Akdeniz’i yeniden aldığımızda ilk olarak el konulan kadın kazanımlarımızı ve haklarımızı geri alacağız” dedi.

ABONE OL
5 Mart 2024 14:17
Nuriye Arslan: Akdeniz’de el konulan kazanımlarımızı geri alacağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Kadın Meclisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında DEM Parti Toroslar İlçe Örgütü’nde panel düzenledi. “Kadın tarihçesi ve yerel yönetimler” başlıklı panele Barış Anneleri başta olmak üzere kadın örgütü temsilcileri ile çok sayıda kadın katıldı.

Panelde konuşan DEM Parti Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Adayı Nuriye Arslan, kadın iradesinin ve temsiliyetinin tanınmadan toplum içerisindeki sorunların çözülemeyeceğini söyledi. Arslan, sistemin en çok kadının gücünden korktuğunu ve bu nedenle ilk saldırıların da kadınlara yöneldiğini dile getirdi. Akdeniz Belediyesi’ne 2016 yılında kayyım atanmasının ardından ilk saldırıların yine bir kadın mekanı olan İŞTAR Kadın Danışma Merkezi’ne yapıldığını kaydeden Arslan, “Bizim kadınlar için pek çok projemiz vardı. Belediyeye kayyım atanmasının ardından kayyumın ilk hedefi kadın kazanımları oldu. Büyük bir hukuksuzlukla karşılaştık. Biz de buna karşı belediyeyi aldığımızda ilk olarak el konulan haklarımızı alacağız. Kadınlara istihdam alanları açacağız. Kadın müdürlüklerini açacağız. Akdeniz Belediyesi, bizden alındıktan sonra kadın müdürlüğünün ‘Kadın ve aile müdürlüğüne’ çevirdikten sonra başına bir erkek müdür atandı. Buradan söz veriyoruz, el konulan kazanımlarımızı alacağız ve kadın paradigması ile yeniden hayata geçireceğiz. Kadın yaşam özgürlük yalnızca bir slogan değildir. Biz bu sloganla yürüyeceğiz” şeklinde konuştu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.