Mustafa Türk’ten Şırnaklılar Derneği’ne ziyaret

Mustafa Türk’ten Şırnaklılar Derneği’ne ziyaret

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Mersin Milletvekili adayları Mustafa Türk ve Şirin Kaya, Şırnaklılar Derneği’ni ziyaret etti. Mersin'de ki kültürel farklılıkların zenginliğe dönüşüp korunmasında yöre derneklerinin etkisinin önemli olduğunu söyleyen Türk, "14 Mayıs'ta bizlere vereceğiniz destekle farklılıkları ayrışma olarak gören zihniyeti gönderip farklılığın bir zenginlik olduğunu, ülkenin binbir renkli çiçeklerden oluşan bir bahçe olduğunu herkese göstereceğiz. Mersin'deki barış ve huzuru tüm ülkeye yayacağız" dedi.

ABONE OL
27 Nisan 2023 19:22
Mustafa Türk’ten Şırnaklılar Derneği’ne ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Mersin Milletvekili adayları Mustafa Türk ve Şirin Kaya seçim çalışmaları kapsamında Şırnaklılar Derneği’ni ziyaret etti. Yeşil Sol Parti adaylarına ziyaret esnasında HDP Akdeniz İlçe Eşbaşkanı Nizar Esen ve HDP Akdeniz Belediyesi Meclis üyeleri de eşlik etti.

“Mersin farklılıklarıyla zenginleşmiş kocaman ve rengarenk bir mozaiktir”

Şırnaklılar Derneği yönetimi ve üyelerinin kendilerine gösterdiği misaferperverlik ve sıcak karşılama için teşekkür eden Mustafa Türk, konuşmasına yöre derneklerinin önemine değinerek başladı. Anadolu’yu binbir renk ve kokudan oluşan bir çiçek bahçesine benzeten Türk, “Yaşadığımız ülke çok kültürlü ve çok dilli bir çiçek bahçesi gibi. Mersin de ülkenin bu renkliliğini içinde barındaran ve bu fotoğrafı en iyi yansıtan; çok dilli, çok kültürlü her açıdan zengin bir şehir. Şehrimiz Türk’ü, Kürd’ü, Arap’ı, Türkmen’i, Roman’ı, Alevisi,  Sünnisi, Gayrimüslimi ile barış içinde yaşamaktadır. Bu farklılıkların hepsi, Mersin tarihi ve kültürünün inşasında farklı güzellikte ve renklilikte taşlardır aslında. Baktığınızda Mersin farklılıklarıyla zenginleşmiş kocaman ve rengarenk bir mozaiktir. Bu temel taşlardan biri bile yok olsa, o zengin mozaik rengini ve ruhunu kaybeder. Bu renkli kültürün bugüne kadar gelmesinde ve yaşamasında yöre derneklerinin etkileri ve katkıları yadsınamaz” dedi.

“Mersin’in zengin kültürünün korunmasında yöre dernekleri çok önemli”

Yöre derneklerinin kentin gelişimi ve renkliliğinin korunması için önemli bir misyona sahip olduğunu belirten Türk, Yeşil Sol Parti adayları olarak 14 Mayıs’tan sonra yöre derneklerinin geliştirilmesi ve etkilerinin artırılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Türk, “Her zaman sizin talep ve eleştirileriniz bizim için çok önemli olacak ve bizlere yol gösterecektir.  Bu renkliliği korumak ve tüm ülkeye yaymak için de Meclis’te Yeşil Sol Parti milletvekilleri olarak elimizden geleni yapacağız. Burada bizlere gösterdiğiniz ilgi ve destekler için sizlere teşekkür ediyorum. 14 Mayıs’ta bizlere vereceğiniz destekle farklılıkları ayrışma olarak gören zihniyeti gönderip farklılığın bir zenginlik olduğunu, ülkenin  binbir renkli çiçeklerden oluşan bir bahçe olduğunu herkese göstereceğiz. Mersin’deki barış ve huzuru tüm ülkeye yayacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Şırnaklılar Derneği Başkanı Mahmut Çalış, yöre derneklerinin önemine değinirken Türk’e yaptığı konuşmadan dolayı teşkkürlerini iletti. Çalış, 14 Mayıs’ta barış ve huzur için üzerlerine düşeni  yapacaklarını söyledi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.