• Mersin Times
  • Mustafa Özdamar: Çocuklarımız Cumhuriyetin teminatıdır

Mustafa Özdamar: Çocuklarımız Cumhuriyetin teminatıdır

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MTSO Meclis Üyesi ve Özdamar Turizmin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özdamar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99’unca yılı münasebeti ile ülkenin her yerinde coşku ile kutlamaların yapıldığını hatırlatan Özdamar, “Türk milleti olarak, dünyada bu gün eşi ve benzeri olmayan bir bayramı kutluyoruz. Büyük bir bedel ve mücadele sonucunda elde edilen zaferin ardından 23 Nisan tarihinde halk iradesinin tecellisi için Millet Meclisi kurulmuştur. Ülkemiz, o gün atılan sağlam temeller üzerinden, bu gün büyüyoruz. Bu nedenle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olan 23 Nisan 1920 günü kadim tarihimizde çok önemli bir gündür. Bugün ülkemizin yönetim şekli de belirlenmiş ve sağlam bir temele oturtulmuştur. Bu özel günün, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan edilmesi de çok anlamlıdır. Çünkü Cumhuriyetin değerleri ile büyüyen çocuklar, birlik ve beraberlik içerisinde yaşam koşullarını yaratmadaki en büyük teminattır. Bu teminatta, halkların mozaiğinden oluşan Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşaması demektir. Bu nedenledir ki 23 Nisan 1920 tarihi bizim için çok önemlidir” dedi.

 

Özdamar, mesajında son olarak, “Türkiye’nin teminatı olan çocuklarımızın, kendilerine duyduğumuz güveni boşa çıkartmayacaklarına inancım tamdır. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, çocuklarımızın ve milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerine yer verdi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.