Mustafa Batu altın kemerin sahibi oldu

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Yağlı Güreşleri’nde, başpehlivanlık kategorisinde Mustafa Batu altın kemerin sahibi oldu.
Mersinli Ahmet Stadı’nda gerçekleştirilen müsabakalara, Türkiye ve dünyada birçok derece kazanmış 50’si başpehlivan olmak üzere toplam 127 pehlivan er meydanına çıktı. Olumsuz hava şartlarına rağmen Mersinliler tarafından yoğun ilgi gören müsabakaları izleyenler arasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Erdoğan Alkaya, MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, meclis üyeleri, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda Mersinli yer aldı.

“Atalarımız bu toprakları bizlere hür ve bağımsız olarak bıraktılar”

29 Ekim Cumhuriyet Yağlı Güreşleri’nde ki konuşmasında tüm Mersinlilerin Cumhuriyet Bayramını kutlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “1900’lü yılların başında Osmanlı Devleti abluka altına alınmış, bu topraklar işgal edilmiş ve milletimiz bir çıkış arayışı içerisindeydi. O gün bir deha ortaya çıktı. Aziz Atatürk bu milletin bağrından çıkmış, ona önderlik yapmış yüce bir komutan olarak bu milletin önüne geçti ve bu toprakları tekrar Osmanlı’nın külleri arasından yeni bir devlet Türkiye Cumhuriyeti olarak ilan etti. Türkiye Cumhuriyeti doğduğu günden bu yana hep hür ve bağımsız yaşamıştır. Esaret altında yaşayamazdı ve yeniden silkindi, dirildi, kendine döndü ve Türkiye Cumhuriyeti dünya sahnesine yeni bir Türk devleti olarak çıktı. Atalarımız bu toprakları bizlere hür ve bağımsız olarak bıraktılar. Bize düşen görev onlara layık olabilmek, bu topraklara sahip olabilmek, bizi birbirimize düşürmek isteyen hainlere fırsat vermemek ve uyanık olmaktır” ifadelerine yer verdi.

Sonuna kadar demokrasi, sonsuza kadar cumhuriyet

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’ sinden bölümler aktararak sözlerine devam eden Başkan Kocamaz, “Aziz Atatürk yıllar önce Gençliğe Hitabe’ sinde çok veciz sözlerle özet olarak gençlere görev veriyor ve diyor ki, Bu topraklarda yaşamak gerçekten zordur, çilelidir. Bu devleti yönetenler zaman zaman gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içerisinde bulunabilirler. Bunlara karşı uyanık olmak mecburiyetindeyiz. Bunlara karşı dik durmak ve bu ülkeye, bu topraklara, bu bayrağa sahip çıkmak, bu milleti böldürmemek mecburiyetindeyiz’.” şeklinde konuştu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.