• Mersin Times
  • MTSO Başkanı Kızıltan “Güçlü ekonominin temeli, Cumhuriyet değerlerimiz”

MTSO Başkanı Kızıltan “Güçlü ekonominin temeli, Cumhuriyet değerlerimiz”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kızıltan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “2016 yılı 15 Temmuz akşamı ülke olarak bir asra yaklaşan laik Cumhuriyetin temel ilkelerine, ağır bedeller ödeyerek elde edilen demokrasiye ve millet egemenliğine karşı hain bir kalkışma eylemine şahit olduk. Ancak Türk milleti demokrasisine ve Cumhuriyetine sahip çıktı.  Cumhuriyet yaşasın diye, demokrasimiz yaşasın diye, aziz ülkemiz bir Mısır, bir Irak, bir Suriye olmasın diye, korkmadan canlarını veren asker, polis veya sivil şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

Darbe girişimi sonrası toplum büyük bir travma yaşadı.  Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Hep birlikte yine demokrasi ve Cumhuriyet değerleri ile bu sorunları aşacağımıza inanıyoruz. Gerekirse daha az uyuyacağız, daha çok çalışacağız, daha çok gayret edeceğiz. Çünkü bu, bizler daha güzel yaşayalım, demokrasimiz ve Cumhuriyetimiz sonsuza dek sürsün diye canını bu olayda verenlere, şehitlerimize borcumuzdur.”  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.