MOTİVASYON İÇİN BEDRETTİN GÜNDEŞ’İ KONUŞTURUN - Mersin Times

MOTİVASYON İÇİN BEDRETTİN GÜNDEŞ’İ KONUŞTURUN

MOTİVASYON İÇİN BEDRETTİN GÜNDEŞ’İ KONUŞTURUN

Mersin’in tanınan usta kalemlerinden Çukurovaexpres Gazetesinin imtiyaz sahibi Burak Karataş, yine yardımseverliği, entelektüel kişiliği, Mersin aşığı, bulunduğu tüm mevki ve makamda hizmet adamı olarak bilinen, iyiliğe-yardımseverliğe-hakka ve halka hizmetti şiar edinen “Osmanlı beyefendisi” olarak kentte tanımlanan Bedrettin Gündeş’i yazdı. Referans kalem olarak kariyer yapmış Gazeteci Burak Karataş, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Gündeş için “Motivasyon için Bedrettin Gündeş’i konuşturun” başlıklı yazısı büyük beğeni topladı.

ABONE OL
2 Temmuz 2021 21:35
MOTİVASYON İÇİN BEDRETTİN GÜNDEŞ’İ KONUŞTURUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GAZETECİ BURAK KARATAŞ’IN KALEMİNDEN; 

Bedrettin Gündeş ağabeyi uzun yıllardır tanırım.. İyi bir belediyecidir.. Yıllardır iş dünyasının içerisinde, sorunlara, çözüm önerilerine, kentin işleyişine hakim bir yapısı vardır..

Entelektüel bir kişiliğe sahiptir..

Dün kendisini ÇUGİDER Bilim Kurulu Üyesi sıfatıyla Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde Model Fabrika ziyareti sırasında dinledim.. Uzun zamandır yüz yüze görüşmüyorduk.. Gündeş’i dinledikçe içim açıldı; ‘İyi ki Mersin’de yaşıyorum’ dedim..

Gündeş konuştukça adeta Mersin’in üzerine güneş açtı..

Sıradanlaşmış, klişe sözlerin dışına çıktı.. Çünkü herkes Mersin’in önümüzdeki 10 yılda çok gelişeceğini söylüyor fakat sebeplerini kimse konuşmuyor.. Detay vermiyor kimse..

Bedrettin Gündeş, Mersin’i öyle bir anlatıyor ki sanırsınız Nazım Hikmet, Piraye için şiir yazıyor..

‘Herkes hazırlıklı olmalı’ diyor; ekliyor:

Çukurova Bölgesel Havalimanı Mersin’in bütün benliğini değiştirecek.. Evet proje gecikti ama çok yol alındı.. Mersin’in özellikle tarıma dayalı sanayisi çağ atlayacak.. 8 Gün süren ihracat yolculuğu 8 saate inecek.. Bu da ürünlerimizin kıymetlenmesini sağlayacak..

Mersin sanayisi 2. Marmara havzası olacak.. Kentimizin liman üstünlüğü bölgede öne çıkmamız için çok büyük bir önem arz ediyor.. Ayrıca Mersin dünyanın bir çok büyükşehrinden daha güvenli, daha yaşanabilir..

Özellikle gençler Mersin’e inanmalı..

——

Şimdi bu konuşmanın üzerine ne denilebilir ki.!

Konuşma çok daha detaylı şekilde ama burada satırlarımıza ancak bu kadarını özet geçebildim.. Bedrettin Gündeş’i alın dünyanın dört bir yanındaki fuarlara götürün Mersin’i anlatsın..

Mersin’i bu kadar güzel anlatmak, Mersin’i bu kadar güzel özetlemek, Mersin’e yatırım yapacak insanlara bu kadar güzel motivasyon aşılamak.!

Geleceğe umutla bakmamızı sağladığın için tebrikler ağabey…(Mersin Times)

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.