MMO Mersin Şube Başkanı İsmail Oğuz güven tazeledi - Mersin Times

MMO Mersin Şube Başkanı İsmail Oğuz güven tazeledi

MMO Mersin Şube Başkanı İsmail Oğuz güven tazeledi

Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nin düzenlediği 14. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan İsmail Oğuz güven tazeleyerek ikinci kez başkan seçildi. Odaların sadece meslek ile ilgili değil toplumun geleceğini de koruma bilinciyle hareket ettiğini dile İsmail Oğuz, “Biliyoruz ki; mühendis, mimar ve şehir plancılarının mesleki hak ve çıkarlarını korumak aslında tüm toplumun geleceğini korumak demektir” ifadelerini kullandı.

ABONE OL
20 Şubat 2024 13:25
MMO Mersin Şube Başkanı İsmail Oğuz güven tazeledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi, 14. Olağan Genel Kurulu sonrası Şube Yönetim Kurulunu seçmek için sandığa gitti. Seçimlerde mevcut Başkan İsmail Oğuz mavi listeyle, Cem Binici bordo listeyle yarıştı. Seçimde Mavi liste kazanarak, Şube Yönetim Kurulu Başkanı yeniden İsmail Oğuz oldu. MMO Konferans Salonunda gerçekleştirilen kurulda İsmail Oğuz, teşekkür konuşması yaptı.

Oğuz teşekkür konuşmasında “13. Dönem şube yönetim kurulu olarak; delege üyelerimizle, onur kurulu üyemizle, denetleme kurulu üyemizle, temsilciliklerimizle, işyeri temsilcilerimizle, komisyonlarımızla, şube birimlerimizle, öğrenci üyelerimizle, çalışmalarımızla ve üyelerimizin desteği ile dönemimizi tamamladık. Tüm şube çalışmalarımıza verdiğiniz desteğe 13. dönem mersin şube yönetim kurulu olarak teşekkür ederiz” dedi. Dünyada ve ülke yaşanan siyasi, ekonomik ve sağlık sorunlarından bahseden Oğuz, “Dünyada ve ülkemizde bu sıkıntılar yaşanırken bir meslek odası olarak siz değerli üyelerimizden aldığımız güç ve destekle mesleki toplumsal faaliyetlerimizi sürdürmeye, meslek itibar ve onurumuzu korumaya devam ediyoruz. Bu dönem; kentimizde TMMOB bağlı yer alan meslek odalarını içeren Mersin İl Koordinasyon Kurulunda yapılan seçimle Makina Mühendisleri Odası Mersin Şubemiz, TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekretaryalığı görevini üstlendi. Kentimizi ve mesleklerimizi ilgilendiren konularda ve sorunlarda mühendis, mimar ve şehir plancılarının etkin bir şekilde temsil edilmesi için çalıştık” dedi.

“Toplumun geleceğini de korumalayız”

Odaların sadece meslek ile ilgili değil toplumun geleceğini de koruma bilinciyle hareket ettiğini dile getire Oğuz, “Biliyoruz ki; mühendis, mimar ve şehir plancılarının mesleki hak ve çıkarlarını korumak aslında tüm toplumun geleceğini korumak demektir. Çünkü bizim meslek alanımız, toplumun ortak yaşamının üretimini ve devamlılığını sağlamaktadır. Biliyoruz ki; bizler asla boşuna okumadık! Bizi yetiştiren bu topraklara, halkımıza, çocuklarımıza borcumuz var. Bir asır önce bu ülke kurulurken, hiçbir çıkar gözetmeden taşın altına elini koyan meslektaşlarımıza borcumuz var. Bizler bu anlayışla, mesleğimize ve meslektaşlarımıza sahip çıkarken, ülkemizin, toplumumuzun ve kentimizin ortak geleceğine de sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

Yapılan hizmetleri anlattı

MMO olarak yapılan bazı hizmetleri de anlatan İsmail Oğuz, “TMMOB Makina Mühendisleri Odası Mersin Şubesi olarak bizler, 1997 yılında başlattığımız Güneş Enerjisi Sistemleri farkındalığı konusunda çalışmalarımızı devam ettirdik. Her yıl 21 Haziran Dünya Güneş Gününde kentimizi “Güneşkenti Mersin” yapma ve güneş enerjisi farkındalığı yaratma yolunda kutlamalar yaparak Üyelerimizi ve halkımız bir araya getirdik.  11 Kasım 2023 tarihinde Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisinde yine akademisyenleri, firma temsilcilerini ve üyelerimizi bir araya getirdik. Yıllardır “Güneş Kenti Mersin” diye attığımız sloganların; Güneş enerjisi kullanımının önemi ve kullanımı için yapılan çalışmaların, bugün gerçekleştiğini görmek bizler için büyük bir gurur kaynağıdır.  Odamızın Kuruluş Yıldönümlerinde düzenlendiğimiz Geleneksel Gecelerimizde Üyelerimizle bir araya gelerek 25., 40.,  50. Ve 60. Yılını dolduran Üyelerimize Meslekte Onur Yılı Plaketlerini takdim ettik. Şubemizde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin yanısıra Şubemiz hizmet alanları içerisinde yer alan Asansörlerin Yıllık Periyodik Kontrolleri, Basınçlı Kapların Kaldırma İletme Ekipmanlarının Periyodik Kontrolleri, Araç Uygunluk Hizmeti, Bilirkişilik ve Ekspertizlik Hizmeti, Eğitimlerimiz devam etti. Bu Dönem; Asansörlerin Yıllık Periyodik Kontrolleri hakkında Çamlıyayla Belediyemizle ilk kez protokol imzalandı; Yenişehir ve Tarsus Belediyemizle protokollerimiz yenilendi. Bunun yanı sıra Araçların Uygunluk Denetimi hakkındaki Protokolümüzü de Mersin Büyükşehir Belediyemizle yeniledik” şeklinde konuştu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.