Milletvekili Bozan: İşçileri güvencesiz şartlarda çalıştırmak suçtur - Mersin Times

Milletvekili Bozan: İşçileri güvencesiz şartlarda çalıştırmak suçtur
  • Mersin Times
  • Genel
  • Milletvekili Bozan: İşçileri güvencesiz şartlarda çalıştırmak suçtur

Milletvekili Bozan: İşçileri güvencesiz şartlarda çalıştırmak suçtur

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekilleri Av. Ali Bozan ve Perihan Koca, sabahın ilk ışıklarında narenciye ve Evden Eve Taşımacılık Sektöründe çalışan işçilerle bir araya geldi, sorun ve taleplerini dinledi. İşçilerin dile getirdiği ücret ve güvencesiz çalışma koşullarına ilişkin konuşan Milletvekili Bozan, güvencesiz işçi çalıştırmanın suç olduğunu ifade ederek, işçilerle birlikte hakları için her daim mücadele edeceklerini söyledi.

ABONE OL
30 Ağustos 2023 13:12
Milletvekili Bozan: İşçileri güvencesiz şartlarda çalıştırmak suçtur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin Milletvekilleri Av. Ali Bozan ve Perihan Koca, narenciye ve Evden Eve Taşımacılık Sektöründe çalışan işçileri ziyaret etti. Sabahın ilk ışıklarında başlayan programa; HDP Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş, Akdeniz İlçe Başkanı Nizar Esen ve Güvencesiz İşçiler Derneği Başkanı Nedim Aydınalp da katıldı.

Milletvekilleri sabahın ilk ışıklarında işçilerle buluştu

İlk olarak narenciye işçileri ile bir araya gelen Yeşil Sol Parti Milletvekilleri, tüm işçilerle selamlaşıp sorun ve taleplerini dinledi. 427 lira olarak belirlenen yevmiye ücretlerinin geçimlerini sağlamadığını belirten işçiler, işverenlerden yevmiyelerin 600 liraya çıkarılması talebinde bulunacaklarını söyledi. Taleplerinin karşılanmaması durumunda ise işçiler, greve kararı alacaklarını vurguladı.

Narenciye işçilerinin ardından Evden Eve Taşımacılık Sektöründe çalışan işçileri ziyaret eden Milletvekilleri, ağır koşullarda güvencesiz çalışan işçilerin sorunlarını dinledi. Taşımacılık sektöründe son 2 ayda Türkiye genelinde 14 arkadaşlarının iş cinayetinde yaşamını yitirdiğini anlatan işçiler, en büyük sorunlarının sigortasız çalıştırılmak olduğunu belirttiler.

Bozan’dan İşçilere: “Haklarınız İçin Birlikte Mücadele Edeceğiz”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, işçilerle gerçekleştirilen buluşmalarda “birlik olma” çağrısı yaptı. Her daim işçilerin haklı mücadelesinin yanında olacaklarını söyleyen Milletvekili Bozan, işçilerin güvencesiz şartlarda çalıştırılmasının suç olduğunu buna karşı gerekli çalışmalarını yürüteceklerini ifade etti. İşçilerin birlikte örgütlenmesi gerektiği vurgusunu yineleyen Bozan, “Hep birlikte hareket edin. Biz aldığınız tüm kararlarda yanınızdayız” dedi.

Milletvekili Koca: “Emeğin Haklarını Almak İçin Birlikte Mücadele Edeceğiz”

İşçilerin ekonomik kriz koşullarında hiçbir güvenceleri olmadan, kıt kanaat yevmiyelerle hanelerini geçindirmek zorunda bırakıldıklarını aktaran Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca da, işçilerin kira, gıda ve fatura yüklerine de değindi. İşçilerin temel taleplerinin sigortalı ve insan onuruna yaraşır güvenceli koşullarda çalışmak olduğunu söyleyen Milletvekili Koca, “Emeğin haklarını almak için birlikte mücadele edeceğiz” vurgusu yaptı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.