• Mersin Times
  • MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek sorunları dinledi

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek sorunları dinledi

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK; TBMM’nin tatile girmesiyle birlikte ; Mersin’e hareket etti. Gittiği her yerde büyük bir sevgi ve ilgiyle karşılanan ŞİMŞEK; vatandaşların ve bölgenin sorunlarını dinledi.

İlk olarak Tarsus Belediyesinin düzenlediği Molla Kerim ve Kuvayi Milliye şehitleri anma programına katılan ŞİMŞEK konuşmasında ; Bu topraklar için canını veren, kanını veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tabi Molla Kerim’in mezarının olmaması hepiniz kadar bizleri de duygulandırdı. Bu topraklar için, daha milli mücadele başlamadan önce, çete savaşlarıyla Fransız’a, Ermeni’ye bu bölgeyi dar eden, Molla Kerim ve silah arkadaşları sayesinde bizler hür ve bağımsız olarak yaşıyoruz. Molla Kerimleri, Hatice Anaları gençlerimize anlatmamız lazım. Ben belediye başkanlarımıza buradan teşekkür etmek istiyorum. Yıllar önce Burhanettin Kocamaz Cetvel Köprübaşına Molla Kerim’in anıtını dikti, parkını yaptı. Baç köprüsünün oraya, Ermeni mezalimini anlatmak için Ermeni mezalim anıtını dikti. Şevket Başkan onun kaldığı yerden devam ediyor. Yörüklerimizin, köylülerimizin Türkmenlerimizin yani sizlerin duası ve desteği ile Mersin’i biz bugün idare ediyoruz. “ dedi.

İş yeri ve esnaf ziyaretinde bulunan Baki ŞİMŞEK; esnafların sorunlarını dinledi. Daha sonra Mersin Büyükşehir cenaze hizmetlerini ve Demirkapıdaki davulcuları ziyaret eden Baki ŞİMŞEK; çalışanlarla ve davulcularla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tarsus Fatih mahallesi muhtarını ziyaret ederek; mahallenin ve bölgenin sorunlarını dinledi.

Erdemli Sarıpınar Yaylasında Köselerli Yörük şölenine katılan ŞİMŞEK; Adana, Osmaniye, Mersin, Erdemli, Mut ve Köselerli Yörüklerini kıl çadırlarında ziyaret etti. Konuşmasında Yörük kültürünün yozlaştığını ve yörüklere sahip çıkılmasını gerektiğini belirten MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK ;“Geçtiğimiz hafta Toros dağlarındaki yörüklerimizi ziyaret ettim. Torosların tepesinde bir tane kıl çadır, bir tane çul, bir tane heybe göremedim. Yörük kültürü yozlaşıyor, yörük kültürü yok oluyor. Yörük sayısı gün geçtikçe azalıyor. Yayık ayranını , tereyağını , obruk peynirini bilmeyen bir nesil yetişiyor. Yörüklerimiz şunu istiyorlar. Meralarımız talan edilmesin, hayvanlarımız ve kendimizin içebileceği temiz bir suya ulaşalım. Bir de yem ucuz olsun diyorlar. Başka bir şey istemiyorlar. Yörükler bu dağların bekçiliğini yapıyorlar. Yörüklerimiz zor şartlarda yaşıyorlar. Bağkurlarını, sigortalarını bile ödeyebilecek durumda değiller. Yörüklerimizin yaşadığı yerlerde bir tane orman yangını yaşanmıyor. Bu dağlarda bir tane terörist barınamıyor. Çünkü yörüklerimiz vatanına, milletine, dinine, devletine bağlı insanlar. “ dedi. (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.