Mezitlili Kadınlar, geniş kitlelere açılıyor - Mersin Times

Mezitlili Kadınlar, geniş kitlelere açılıyor

Mezitlili Kadınlar, geniş kitlelere açılıyor

Mezitli Belediyesi Sanat Çarşısı, kadına fırsat verilirse neleri başarabileceğini bir kez daha gösterdi. Daha önce Anadolu motifli tepsileri Amerika’ya ihraç ederek başarılarını Türkiye’ye duyuran Deniz Dinçer ve Çağnur Günaçtı, bu defa da kurs merkezi açarak, Yenişehirli kadınlara eğitim verecek. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’da Yenişehir’de bulunan Kurs Merkezi’nde açılışına katılarak, girişimci kadınlara destek verdi. Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı Kurs Merkezi’ni açan Jeoloji Mühendisi Çağnur Günaştı ve Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunu el işi öğretmeni Deniz Dinçer, burada bilgi ve birikimlerini kadınlarla paylaşacak.

ABONE OL
17 Mayıs 2023 12:14
Mezitlili Kadınlar, geniş kitlelere açılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Geleceğimizi kadınlar kurtaracak”

Kadınların her zaman yanlarında olacaklarını dile getiren Başkan Tarhan, “Menderes Mahallemizde çok güzel bir Sanat Çarşımız var. Orada kadınlarımız ürünlerini sergilemekte ve satmakta. Çağnur Günaştı jeoloji mühendisi, Deniz Dinçer ise Bilkent Üniversitesi mezunu iki çalışkan arkadaşımız Sanat Çarşımızdaki birlikteliklerine Yenişehir ilçemizde, Halk Eğitim bünyesinde diğer kadınlarımıza kurs vererek, yollarına devam etmeye karar vermişler. Bizlerde açılışlarına katılarak destek olmak istedik. Burada daha geniş kitlelere açılmış olacaklar. Yenişehirli kadınlarımıza da kurs verecekler. Çeşitli Anadolu motiflerinden oluşan tepsilerin internet üzerinden Amerika’ya satışını yapıyorlar. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ülkemizin geleceğini kadınlar kurtaracak. Kadınlarımıza ne kadar destek olursak ülkemizin siyaseti o kadar iyi olacak ve değişecektir. Çağanur ve Deniz hanıma başarılarından dolayı çok tebrik ediyor, yeni yerlerinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Daha büyük projelerle karşınızda olacağız”

Amerika’ya siparişlerin devam ettiğini ifade eden jeoloji mühendisi Çağnur Günaştı “Önce başkanımız sayesinden Sanat Çarşısında bir yerimiz oldu. Çalışmalarımıza devam ederek, Halk Eğitime bağlı Kurs Merkezi açtık. Başkanımız Neşet Tarhan da her zaman olduğu gibi bizi yine yalnız bırakmadı. Kısa süre önce Amerika’ya başlattığımız siparişlerimiz devam etmekte. Belirli dönemlerde Amerika’daki firmanın istediği ürünleri hazırlıyoruz. Hatta firmanın sahibi geçtiğimiz bahar ayında Türkiye’ye gelerek, ürünlerimizin yapıldığı atölyede incelemelerde bulundu. Onlarda ürünlerimizden çok memnun bizler de onlarla çalışmaktan çok mutluyuz.  İleriki süreçlerde daha büyük projelerle çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“10-12 kadınımızın emeğini sergiledik”

Sanat Çarşısındaki çalışmalarına devam edeceğinin altını çizen Mezitli Belediyesi Sanat Çarşısı esnafı el işi öğretmeni Deniz Dinçer, “Başkanımız Neşet Tarhan’ın desteğiyle Sanat Çarşısından Halk Eğitim Merkezine geçiş yaptık. Yeni bir Kurs merkezi açarak, 10-12 kadınımızın emeğini sergiledik. Buradaki çalışmalarımızın dışında Sanat Çarşımızdaki çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Her zaman kadınlarımızın yanında olan Başkanımız bizleri kırmadı ve açılışımıza geldi. Kendilerine ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.