Mezitli Belediyesine bir gecede iki ödül birden - Mersin Times

Mezitli Belediyesine bir gecede iki ödül birden

Mezitli Belediyesine bir gecede iki ödül birden

Mezitli Belediyesi, hayata geçirdiği projeler ve sosyal belediyecilik anlayışı dolayısıyla bir gecede 2 ödül birden layık görüldü.

ABONE OL
20 Mart 2022 17:57
Mezitli Belediyesine bir gecede iki ödül birden
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hayata geçirdiği projeler ve sosyal belediyecilik anlayışı ile dünya çapında bir üne kavuşmuş olan Mezitli Belediyesi, bu başarısını bir gecede iki ödül birden alarak taçlandırdı. İlk olarak Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, bu yıl ilki gerçekleştirilen Çukurova 1. Kadın Zirvesi Başarı Ödülleri kapsamında “Yılın Kadına Değer Katan Belediye Başkanı” ödülünü kazandı. Yogun katılımın olduğu gecede, alkışlar arasında sahneye çıkan Başkan Tarhan’a ödülünü yarışmanın organizasyonluğunu yapan Saygın Kurt takdim etti.

Aynı gece ikinci ödül haberi de Bolu’dan geldi.

Mezitli Belediyesinin desteğiyle çekilen otizmli Mert’in öyküsü, Rotary Uluslararası Kısa Film Festivalinde (ROFİFE) ikincilik ödülü aldı. 16 yaşındaki otizmli Mert Ünsal’ın yaşadığı zorlukların konu edildiği ‘Benim Dünyam:Mert’ isimli filmin kazandığı ödülü ise Mezitli Belediyesi Eşitlik Birimi Sorumlusu Burcu Şanlı aldı. Benim Dünyam: Mert filmi, 42 ülkeden 676 filmin yarıştığı festivalde büyük beğeni kazanarak dev yapımların arasından sıyrılmayı başardı. Ödül kazanan filmlerin büyük bir kısmı Almanya, İspanya, Rusya, İran, Kazakistan gibi birçok farklı ülkeden bu festivale katılım sağlamıştı.

Mezitli Belediyesi olarak hayata geçirdikleri projelerin takdir edilmesinin ve ödüllendirilmesinin kendilerini gururlandırdığını dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Projelerimizi hayata geçirirken ödül kazansın diye yapmıyoruz. En büyük ödül halkımızın gözündeki memnuniyeti görmektir. Biz halkımızın talep ve ihtiyaçlarına yanıt verecek projeler ortaya koyarken bu denli takdir ediliyor olması, benim ve çalışma arkadaşlarımızın motivasyonunu ve çalışma azmini artırmaktadır. Çalışmalarımız o denli takdir ediliyor ki artık bir gecede iki ödül birden alır hale geldik. Bu nedenle Bolu’da ki ödül törenine katılamadığımdan, eşitlik birimi sorumlumuz Burcu Şanlı giderek ödülümüzü aldı” dedi.

Toplumun her kesimine hitap edecek projeler geliştirdiklerinin altını çizen Başkan Tarhan, “Aynı gece hem kadınların daha güçlü olması ekonomik özgürlüğünü kazanması için Kadın Üretici Pazarları ve toplumumuzda yer alan otizmli bireylerin farkedilmesi için yaptığımız Benim Dünyam isimli kısa film ile ödül almamız bunun en güzel göstergesidir. Her iki ödül için; çalışmalarımızın başarıya ulaşmasında gösterdikleri azim ve özveri ile büyük katkı sunan çalışanlarımıza,  gönüllülerimize ve her koşulda desteğini esirgemeyen değerli Mezitli halkına teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.