MESKİ, GÖZNE MAHALLESİ 1. ETAP KANALİZASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLADI - Mersin Times

MESKİ, GÖZNE MAHALLESİ 1. ETAP KANALİZASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
  • Mersin Times
  • Çevre
  • MESKİ, GÖZNE MAHALLESİ 1. ETAP KANALİZASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

MESKİ, GÖZNE MAHALLESİ 1. ETAP KANALİZASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, yaylalara yatırım yapmaya devam ediyor. MESKİ, bu kapsamda Gözne Mahallesi 1. etap kanalizasyon hattı çalışmalarına başladı.

ABONE OL
19 Temmuz 2021 12:47
MESKİ, GÖZNE MAHALLESİ 1. ETAP KANALİZASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yapımına başlanan merkez Toroslar ilçesi Gözne Mahallesi 1. etap kanalizasyon hattı yapım işine başladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla yaz aylarında nüfusu artan bölgede çok yoğun olan vidanjörle fosseptik çekimleri azalacak ve fosseptik çukurlarının büyük çoğunluğu iptal olacağından Gözne Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar bundan sonra daha temiz ve kokusuz bir yayla sezonu geçirecek.

MESKİ’nin sözleşme bedeli 26 milyon 447 bin TL olan yatırım işi kapsamında, toplam 36 bin 790 metre kanalizasyon şebeke hattı, 480 metre terfi hattı ile 2 adet paket atıksu terfi merkezi yapılacak. Proje kapsamında toplanan atıksular, kısa zamanda ihalesi yapılacak olan Gözne-Ayvagediği Atıksu Arıtma Tesisinde arıtılacak. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.