• Mersin Times
  • “MESİAD’ın tüm üyeleri ile ortaklaşarak uyum içinde çalışacağım”

“MESİAD’ın tüm üyeleri ile ortaklaşarak uyum içinde çalışacağım”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Sanayici Ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığına adaylığını açıklayan Hasan Engin, “MESİAD’ın bütün üyeleri ile ortaklaşarak uyum içinde çalışacağım” dedi.

İş dünyasının etik kurulu olarak bilinen MESİAD için “MESİAD büyük bir okuldur” diyen Mersin’in tanınan iş adamı Hasan Engin, Mersin Sanayici Ve İş İnsanları Derneği yönetim kurulu başkanlığına adaylığını açıkladı.

4 yıl görev aldığı dernekte çok şey öğrendiğini belirten Engin “MESİAD’daki tecrübelerimden, çok şey öğrendim. Yönetim Kurulunda kimin olduğu önemli değil, kimin ne yaptığının önemli olduğunu öğrendim. Bu nedenle Başkanın listesi olması yerine, iş insanların oluşturacakları listenin başında olmayı tercih ettim. Son 4 yılda kendi işlerimin yanında MESİAD’da, Mersin’in ihtiyacı olan projeler için çalıştım. Bu çalışmalar sırasında, bütün yaşamım boyunca öğreneceklerimden daha fazla tecrübe sahibi oldum” dedi.

“MERSİN VE MESİAD’IN BİRLİĞİ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞTIM”
MESİAD’ın büyük bir aile olduğunu belirten, “MESİAD Mersin’in ekonomi dünyasında çok önemli bir yere sahiptir. Bu sahiplik duygusu ile Dernek bünyesinde çalışan her iş insanımız da biri birinden değerlidir. Yani biz MESİAD olarak büyük bir aileyiz. Önümüzdeki ayda yeni bir genel kurula hazırlanıyoruz ve yeni yönetim organlarımızı seçeceğiz. Bu seçim MESİAD tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Geçmişte, seçim biçimi ve sonrasında yaşananlar nedeniyle MESİAD bazı zafiyetler yaşadı. Bunu gidermeliyiz ve seçim sonrasında çok güçlü bir biçimde yolumuza devam etmeliyiz. Anlatmaya çalıştığım, gerekçeler ışığında bu yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olmaya karar verdim. Bu kararı vermeden önce üyelerimizin birçoğuyla ayrı ayrı görüştüm. Büyüklerimizin uyarılarını dinlendim ve MESİAD’ın birliği için elimden geleni yapmaya çalıştım. Önerileri ve bu konularda üzerime düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumu bildirdim” ifadelerini kullandı.

“Seçildiğimiz takdirde, 3 yıllık çalışma takvimindeki önceliklerimizi belirtmek istiyorum” diyen Engin yapacaklarını şu şekilde sıraladı:
– Genel Kurul öncesi ve sonrasında oluşmuş bütün kırgınlıkları gidererek birlik ve beraberlik içinde, gücümüze güç katacağız. MESİAD çalışmalarında katılımcı olmalarını sağlayacağız. Ortak etkinlikler yaparak üyelerimizin yatay ilişkilerini geliştireceğiz.
– MESİAD üyelerini Mersin Yöneticileriyle buluşturup sorunların çözümü için uygun ortam yaratacağız.
– Bütün Yönetim Kurulu üyelerimizi aktif hale getirebilmek için sorumluluk alanları yaratıp, üyelerimizin gücünü, bilgi birikimini ve enerjilerini kullanarak Mersin için başarılarını gösterme ortamını yaratacağız.
– Yönetim Kurulu Toplantılarımız tüm üyelerimize açık olacak, onların bilgi ve enerjilerinden yararlanarak Yönetim Kurulu üyelerinden farksız olarak uyumlu çalışmaları ve başarı göstermelerinin önünü açacağız.
– Üyelerimiz etik değerler sistemi çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir.
– Bütün çalışmalarımız üyelerimize şeffaf olarak açık olacaktır.
– Mersin Üniversitesi ile başlattığımız yılsonu proje pazarı çalışmalarımızı, Toros ve Çağ Üniversiteleriyle genişleterek sürdüreceğiz. Girişimcilik haftasında üyelerimizle öğrenciler arasındaki ilişki geliştirilecektir.
– Yılın iş insanları değerlendirme ve ödüllendirme çalışmalarına aralıksız devam edeceğiz

“ÖNCELİĞİMİZ MERSİN’İMİZİN BİRLİĞİ VE PROJELERİ OLACAKTIR”
– Mersin dayanışması için bütün oda, birlik ve derneklerle iyi ilişkiler kurarak güçlü Mersin lobisini yaratmaya çalışacağız.
– MESİAD’ın kuruluşunda öncülük ettiği ve kurucu başkanlığını yaptığı platformlarla dayanışma içinde olacağız.
– Başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle iyi ilişkiler içinde olacağız. 4. Çevre yolunun açılması, 2 Çevre yolunun Batı aksında Davul tepe-Tece’ ye kadar uzatılması Doğu aksında OSB’ye kadar açılmasını sağlamak için görüşmeler yapacağız.
– Organize Sanayi Bölgelerinin genişleme alanlarının coğrafi işaretlenmesi için MTOSB ve Mersin Büyük Şehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yürüteceğiz.
– Otoyol- OSB Bağlantı yolunun biran önce başlaması ve alın gişelerinin bu kavşağa alınması için girişimlerde bulunacağız.
– Tıkanmış olan Küçük Sanayi Sitelerinin önünün açılması için Küçük Sanayi Siteleri Yönetimleri ve Belediyelerle birlikte çalışma yapacağız.
– Mersin Serbest Bölgesi genişleme alanı ve Bölgede kin mülkiyet sorunlarının çözümü için kurumlarla ortak çalışmalar yürüteceğiz.
– Yıllardır bekleyen Mersin Merkez 1/5000 ve 1/1000’lik planların tamamlanması için etkin girişimlerde bulunacağız.
– MESİAD’ın kuruluşu kadar eski ve MESİAD’ın en eski ve en önemli Projesi olan Tarsus kıyı kesiminin yatırıma dönüşmesi için çalışmalar hızlandırılacaktır.
– Mersin ana Konteynır Limanının yatırıma dönüşmesi için bütün kurumlarla iş birliği yaparak ihale edilmesi için çalışacağız.
– Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı ve Askerlik Şubesi güneyinde yer alan OYAK arazisinin takasla mülkiyet sorununun çözümü ve kent meydanına dönüşümü için çalışmalar yürütülecektir.
– Kar Boğazı Kış Turizmi, Akyar, Narlı kuyu, Boğsak, Kargıcak, Ovacık ve Melleç Turizm gelişme bölgelerinin planları tamamlanarak, yatırım için tahsis edilme yollunda çalışmalar yürütülecektir.
– Turizmi tehdit eden, Balık Çiftliklerinin açık ve derin denizde sürdürmeleri için çalışmalar sürdürülecektir.
– Nükleer Santral yer seçimindeki yanlışlık tespitimizi anlatmaya devam edeceğiz.
– Yerel Yönetimlerin Klasik Hizmetlerini aşarak, toplumun barışı için refah yaratan vizyon hizmetlerinin çoğaltılması için yerel Yönetimlerle iş birliği yapacağız. Kentsel dönüşüm sağlıklı yürütülmesi için destek hizmetleri yürüteceğiz.

“ÖNCELİĞİMİZ BÖLGEMİZİN REFAHI İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEĞİZ”
– Çukurova SİFED içerisinde birlikte olduğumuz Adana STK’ları ile iyi ilişkiler yürüteceğiz.
– Çukurova kalkınma ajansı kaynaklarının planlı bir kalkınma için öncelikler doğrultusunda dağıtılması için çalışmalar yürütecektir.
– ÇKA Kaynaklarının bir bölümünün Kamu Kurumlarına dağıtılmasının amaca uygun olmadığını dile getirip bunun önüne geçmek için ortak çalışmalar yürütülecektir. Ortak hareket etmek için Bölge Dernekleri ve federasyonumuzla ortak çalışmalar yapılacaktır.
– Havza Ekonomisi ve yatırımları için Osmaniye-Hatay ve Kahramanmaraş İllerini içine alan DASİFED ile ortak çalışmalar yapılacaktır.
– Konya-Kahraman-Taşucu Liman bağlantısı demiryolu için Meram kalkınma ajansı ve bölge STK’ları ile ortak lobi faaliyetleri yürütülecektir.” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.