• Mersin Times
  • MESİAD Başkanlar Kurulu Başkanı Güler, “Mahmut Arslan tutuksuz yargılanamaz mı?”

MESİAD Başkanlar Kurulu Başkanı Güler, “Mahmut Arslan tutuksuz yargılanamaz mı?”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin de Üretim yapıp katma değer yaratan, istihdam sağlayarak toplum barışına katkı koyan ARBEL Grubu sahibi ve yöneticilerinin yeniden aranıp sorgulanması ve ardından Sayın Mahmut Arslanın tutuklanması kaygı yaratmaktadır.

 

Sayın Arslan10 yılı aşkın bir süredir aynı ithamlara maruz kalırken, 2011 yılında mal varlığına el konulup, 1.5 yıl sonra malları serbest bırakılırken, hem Şirketleri ve hem de Mersin ciddi kayıplar yaşamıştı.

 

Yüzlerce kişi işten çıkarılmıştı.

 

Her şey Sigara Fabrikası kurma girişimiyle başlamıştı. Sigara fabrikası kurmak isteyen bir girişimci, fabrika kurulmadan kaçakçılık la itham edilmişti. Kaçakçılık yapan insan Fabrika kurar mıydı?

 

Bu köşe yazıları Fabrikanın kurulmasını 6 ay geciktirmişti.

 

2007 yılında Tekel Fabrikalarının özelleştirilmesi sırasında bu ihaleye katılmaya hazırlanan grup, bu defa Sigara Fabrikasına Barzani’nin ortak olduğu yazıldı. İhaleye katılmaktan çekilmesiyle, ihale yapıldı ve yazmalar bitti.

 

2016 yılında Hain FETÖ Darbesi girişimi sonrası aynı ithamlara yenileri eklenmiş ve sorgulanmıştır.

 

10 yılı aşkın süredir bu ithamlara maruz kalan Arbel Grubu, yatırımlarını başta Kanada, ABD, Avustralya, Kırgızistan olmak üzere, daha çok yurt dışına kaydırarak İlimiz ve Ülkemizdeki yatırımlarını azaltmaktadır. Ülkemiz zarar görmektedir. Bir defa sorgulanmalı, suçları varsa en ağır cezaya uğratılmalı değilse rahat bırakılmalıdır.

 

Bu defa Sayın Mahmut Arslan gözaltı sonrasında tutuklandı.

 

Elbette hiç kimse yargılanmadan muaf değildir. Suçu varsa yargılanmalı ve hak ettiği cezayı almalıdır.

 

Ancak, Türkiye nin ilk 500 şirket arasında Şirketleri olan, binlerce kişi çalıştırıp istihdam yaratan, Ülkemizin kalkınmasında rol alacak ciddi vergiler ödeyen bu İş İnsanın, tutuksuz yargılanması mümkün değil mi?

 

MESİAD Üyesi olan Sayın Mahmut Arslan’ın bir an önce aklanarak işinin başına dönmesini diliyorum. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.