• Mersin Times
  • MESİAD Başkanı Engin, “Tüm darbeler, ülkemize zarar vermiş birer tezgahtır”

MESİAD Başkanı Engin, “Tüm darbeler, ülkemize zarar vermiş birer tezgahtır”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeni ile bir yazılı açıklama yaptı. Engin,  darbelerin ve darbe girişimlerinin bu ülkeye yeterince zarar verdiğini söyledi.  Darbe gecesinde vatandaşların gösterdiği duyarlılığa değinerek, “Birleşme her zaman fayda getirir. 15 Temmuz’da bunun örneğini net bir şekilde gördük. Bundan sonra da halkımız ülkemizin birliğine kast edenlerin karşısında yer alacaktır. 15 Temmuz gecesinde, verdiğimiz ilk tepki gibi, bundan sonra da ülkemizi hedef alan her türlü darbe girişimi ve kalkışmalara karşı, halkımız ile beraber olacağız” dedi.

 

“15 TEMMUZ’DA DARBEYE EN İYİ CEVABI HALK VERDİ”

Hain darbe girişiminde içerde ve dışarıda tezgahlar kurulduğunu aktaran Engin; “Bu ülke birçok kez darbeler, postmodern darbe, muhtıra ve darbe girişimleri yaşadı. Halkın iradesini ve demokrasiyi hedef alan darbelere en iyi cevabı halkımız, 15 Temmuz’da verdi. Ülke yönetimini ve ekonomisini  hedef alarak bu ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışanlara karşı halkımız, iradesine sahip çıktı. Bundan sonra ise her türlü darbe girişimine karşı bu ülkenin tek vücut olacağına dair hiçbir şüphemiz yoktur” ifadelerini kullandı.

 

“HER TÜRLÜ TEZGAHIN KARŞISINDA OLACAĞIZ”

Güçlü ekonominin güçlü demokrasi ile mümkün olacağını belirten Başkan Engin; “Darbe girişimi gecesi karşı çıktığımız gibi; bundan sonra da bu ülkenin demokrasi, bütünlük ve ekonomisine kast eden her türlü tezgahın karşısında olacağız. Ülkemizin ekonomik anlamda güçlenmesi için çalışmaya ve ülkemiz yararına üretmeye devam edeceğiz. Bu karanlık güçlerin bir daha güçlenmemesi için çocuklarımızı iyi eğitmeliyiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın FETÖ gibi terör örgütlerinin eline düşmemesi için eğitim son derece önemlidir” şeklinde konuştu.

 

İş dünyası için ekonomik, çalışma ve iş barışının önemine de değinen Engin; güçlü demokrasinin güçlü Türkiye’nin önünü açacağını sözlerine ekledi.  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.