• Mersin Times
  • MESİAD ailesi, Mahmut Arslan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi

MESİAD ailesi, Mahmut Arslan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MESİAD ailesi Mahmut Arslan’ ın tutuklanmasına ilişkin tepki gösteren yazılı bir basın bildirisi yayınladı. Ortak imzada yayınlanan bildiride “Yıllardır kentimiz Mersin ve ülkemiz için üreten, istihdam ile katma değer sağlayan, ayrıca yıllarca MTSO Meclis Başkanlığı başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda önemli görevler üstlenmiş, kente birçok alanda maddi imkânlar sunmuş olan (okul, cami ve sosyal tesis) Üyemiz Mahmut  Arslan’ın yaşadığı talihsiz süreci üzüntü ile karşıladık” ifadelerine yer verildi.

 

 

“FETÖ’YE YÖNELİK EN BÜYÜK MÜCADELEYİ ARSLAN VERDİ”

 

Hukuk devletlerinde masumiyet karinesi çerçevesinde suçu adli mercilerce sabitlenmemiş tüm vatandaşlar suçsuzluğuna dikkat çeken açıklamada; “Mahmut Arslan, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi başta olmak üzere; bu vatana zarar verecek her şeye karşı mücadele vermiştir. Yargılanma sürecine yeni başlamış Mahmut Arslan’ın kısa sürede aklanacağını ümit ediyoruz.

 

“İFTİRAYLA ŞİRKET YÖNETİCİLERİNİN GÖZALTINA ALINMALARI TİCARİ FAALİYETLERE ZARAR VERİYOR”

Açıklama şöyle devam etti: “Geçtiğimiz yıllarda Mersin’de birçok iş insanı gözaltına alınmış ve neticesinden serbest bırakılmışlardır. Gerek basında yer alan asılsız haberler, gerekse de ticari rekabetler nedeniyle atılan iftiralardan kaynaklı geçen gözaltı süresince birçok şirketin ticari faaliyetleri zarar görmüştür. Dünya ticaret savaşlarının başlaması nedeniyle güçlü iş insanlarına ve güçlü üretim tesislerine ihtiyacımız her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle iş insanlarının yargılanma süreçlerinin ise ivedi bir şekilde yapılması gerekmektedir”

 

“MESİAD HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜ DESTEKÇİSİNİ İÇİNDE BARINDIRMAZ”

“MESİAD ailesi, FETÖ başta olmak üzere hiçbir terör örgütü destekçisi ve üyesini içerisinde barındırmaz. Kentimize ve ülkemize hizmet etme sevdasıyla derneğimize katılan üyelerimizin en büyük gayesi bu vatanın birliği ve ülkemizin güçlendirilmesidir. Hukukun tecelli edeceğine, iş insanlarının yargılanma sürecinin ardından tekrar işlerinin başına döneceğine dair inancımız tamdır” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.