DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
ALTIN 786,210,93
BITCOIN 715974-7,91%
Mersin
15°

KAPALI

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

MERYAP SEKTÖR BULUŞMALARININ İLKİ YENİŞEHİR BELEDİYESİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • Mersin Times
  • Gündem
  • MERYAP SEKTÖR BULUŞMALARININ İLKİ YENİŞEHİR BELEDİYESİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MERYAP SEKTÖR BULUŞMALARININ İLKİ YENİŞEHİR BELEDİYESİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci, inşaat sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşu olarak “Sektör Buluşmaları” toplantıları ile Mersin’in geleceğini konuşacaklarını söyledi.

ABONE OL
18 Ekim 2021 12:24
MERYAP SEKTÖR BULUŞMALARININ İLKİ YENİŞEHİR BELEDİYESİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MERYAP Sektör Buluşmalarının ilk konuğu ise Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit oldu. Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği’nin üyeleri ile kentin önde gelen kurumları arasında fikir alışverişinde bulunmak üzere düzenlemeye başladığı “Sektör Buluşmaları” toplantısının ilkinde Yenişehir Bölgesi’ndeki son gelişmeler değerlendirildi.  Kahvaltılı düzenlenen toplantıya; Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Belediye Başkan Yardımcısı Berna Dinç, MERYAP Başkanı Nesim Ekinci, Dernek Yönetim Kurulu ve Üye temsilcileri katıldı.

MERYAP Sektör Buluşmaları Toplantısı vesilesiyle Mersin’in kent mimarisine yön veren isimlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, sivil toplum kuruluşlarıyla istişareye çok önem verdiklerini belirterek, dernek yöneticilerine teşekkürlerini iletti. Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı uyarınca çalışmalarına devam ettikleri 1/1000 ölçekli uygulama imar planının sürecine ilişkin de açıklamalarda bulunan Başkan Özyiğit, baştan beri tüm süreçlerde şeffaflık ve titizlikle çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Son durum hakkında detaylı bilgi veren Yenişehir Belediye Başkanı, yakın bir zamanda ilçeyi kangren haline getiren bu imar sorununu çözüme kavuşturacaklarını ifade etti. Öte yandan Eğriçam Kentsel Dönüşüm Projesi ve Yenişehir Bölgesi Doğa Dostu Çevreci Konut Binalarına yönelik yaptıkları çalışmalardan da bahseden Abdullah Özyiğit, özellikle kentin geleceği için “Çevre Dostu Binalar” çağrısında bulundu.

MERYAP Başkanı: Mersin Yeni Nesil Binalarıyla Büyüyor

Konuşmasına sektör buluşmaları toplantısı davetini kabul ettiği için Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit’e teşekkür ederek başlayan MERYAP Başkanı Nesim Ekinci, Covid-19 pandemisiyle oluşan atmosferde zorlu bir dönem geçirdiklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “İçinden geçilen tüm zorluklara rağmen; MERYAP olarak ülkemizin geleceğine güveniyor ve yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Şartlar ne olursa olsun inşaat sektörümüzde işlerimizi büyütmeye ve yeni çevre dostu yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Pandemi sürecinde, artan maliyetlerde bile inşaatlarımızı durdurmadan kentimiz için çalışmaya devam ettik. Hatta tüm riskleri göze alarak, bir adım daha ilerleyerek kente, dünyaya olan sorumluluğumuzu bilerek çevre dostu yatırımlara yöneldik. Mersin bugün yeni nesil binalarıyla konuşuluyor, büyüyor. Bu vesileyle, fedakârlıkları ve yatırımları için buradaki tüm arkadaşlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Koşullar nasıl olursa olsun; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte katma değer üretmeye, yatırım yapmaya, istihdam sağlamaya ve gücümüzü aldığımız kentimizin kalkınması için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu süreçte kentin önde gelen kurumlarıyla işbirliğinin önemine de vurgu yapan Nesim Ekinci, Yenişehir Belediyesi ekibine de teşekkür etti. Konuşmaların ve soru-cevabın ardından MERYAP Sektör Buluşmaları Toplantısı, plaket töreni ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. (Mersin Times)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.