“Mersinliler Mersine sahip çıkın” - Mersin Times

“Mersinliler Mersine sahip çıkın”

“Mersinliler Mersine sahip çıkın”

ABONE OL
18 Eylül 2022 14:51
“Mersinliler Mersine sahip çıkın”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

KEREM TÜRK

Hiç kimse kendini masum göstermesin.

Mersin için alınan her olumsuz kararda herkesin kendi alanına göre payı var.

Başta milletvekillerinin, Belediyelerin, STK’ların, Mesleki odaların ve vatandaşların.

Milletvekili kendi siyasi geleceğinin peşinde. Mersin ile ilgilendikleri yok. Düğünlerde, toplantılarda, meclis kürsülerinde hep kendi gelecekleriyle ilgili kaygıları var.

Belediyeler yetkileri kısıtlı olsa bile iyi kamuoyu oluşturamadıkları için ve mecliste kendi grup kararlarına uydukları için doğru etrafında birleşemiyorlar. Yine siyaset, yine siyaset!

STK’ların büyük bir kısmı fotoğraf görüntüsü, makam ziyaretleri, kendi içlerindeki yarışlardan dolayı şehrin temel sorunlarıyla alakaları yok. Seçimden seçime meydanlarda, odalarda, işyerlerinde belden aşağı kulisler, dedikodular ve kişisel beklentiler.

Mesleki odalar ise, son yıllarda etkileri bilinçli olarak kırılmaya çalışılsa da ara sıra kendilerini gösterebiliyorlar. Artık onlarda makam ziyareti, ağırlama-uğurlama, bir iki de bildiri okuma. Gerisi bir hiç!

Vatandaşlar ise, kendi ekonomik sıkıntılarını düşünmekten şehrin sorunlarına, kendi haklarına, geleceklerine dönük hiçbir tepkileri yok. Çünkü toplum örgütlü değil. Herkes bir yerden kendini yaşatmaya çalışıyor.

Çevreciler ise Allaha emanet! Başkan olmak için yarış, STK’larla küskünlük, yanlış mecralarda sulara dalış…

Yıllarca mevcut limanın genişletilmemesi için çırpınan çevreciler, yeni konteyner limanı için bu çabayı göstermiş olsalardı belki de bu sonuç olmayacaktı.

Çevrecilerin, Atatürk parkında 16 dönüm yeşil alanı otopark yapmak isteyenlere karşı sus pus olmaları da çok ilginç!

Çamlıbel balıkçı barınağı Marina oluyor. Çevreciler ise, hala yanlış sularda yüzüyorlar. Umutlarını nükleer santralde oluşabilecek bir aksiliğe bağlamışlar.

Yeni Mersin Konteyner Limanı anlaşıldığı üzere artık yok. Vekiller, STK’lar, Çevreciler ne düşünüyor acaba. Mersin’i mi? Yoksa bundan sonra hangi işlerle meşgul olacaklarını mı?

Bu şehir her şeye rağmen güzel bir şehir.

Gereksiz polemiklerin yaşatılmaya çalışıldığı bir ortam da dahi, Mersin yaşanabilir bir şehir.

Mersin artık büyükşehirlerin gürültüsünden kaçanların umudu olmuş bir şehir.

Son yıllarda büyük olumlu çevre düzenlemeleriyle, sahil bandındaki özgürlük alanlarıyla, temizliğiyle dikkat çekiyor.

Yatırımcıların da gözdesi olmuş bir şehir.

Ah birde bu imar planları da bir sonuçlansaydı…

Meclis oturumunda Başkan Seçer, bazı belediyeleri kast ederek dürüst bir şekilde planları getirin onaylayalım gibisinde bazı laflar etti. Yani demem o ki, hile hurda yapmadan planları getirin onaylayalım demek istiyor.

Kapalı kapılar ardından “Partili” komisyon üyelerinin kirli işlere bulaştıkları iddialarını sağır sultan duydu

Efendiler seçimler yaklaşıyor, kim ne ekerse onu biçer,

Rezil olmakta da var, vezir olmakta…

Tercih sizin!

Milletvekilleri; Mersin’e yaptığınız hizmetleri anlatın.  Gerçekleri yansıtmayan temsili fotoğrafları çektirmekten vaz geçin. Halkı yanıltmayı değil, yanında olmaya çalışın

Odalar; Demokrasi ile yönetilen hiçbir ülkede 2 dönemden fazla koltuk işgal eden Oda başkanı ve yöneticileri yoktur. Yapıştığınız koltukta çürümekten ve çürütmekten vaz geçin

Sivil Toplum Kuruluşları; Biliyorum işiniz çok zor. Bazılarınız bedel öder, sonradan gelen sofraya konar, sofraya konmaya çalışanlar yamanmaktan vaz geçin

An gelir örtülen her şey açığa çıkar,

Atatürk’ün “Mersinliler Mersin’e sahip çıkınız” sözlerini hatırlatacağımız bir anı yaşıyoruz..

Sağlıkla kalın… (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.