Mersin’de yerel yönetimler konusunda bir ilk yaşandı - Mersin Times

  • Mersin Times
  • Mersin’de yerel yönetimler konusunda bir ilk yaşandı

Mersin’de yerel yönetimler konusunda bir ilk yaşandı

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yerel seçimlerin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen belediye başkanları çalışmalarını sürdürürken, kent tarihinde bir ilk yaşandı. Göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalar ile göz dolduran ve vatandaşın takdirini toplayan Akdeniz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Onur Eryılmaz Gümüştok’un daveti ve gayretleri ile Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Doğukan Uyan, Yenişehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Oğuzhan Karayiğit, Mezitli Belediyesi Özel Kalem Müdürü Emine Çil ve Toroslar Belediyesi Özel Kalem Müdürü Fatih Men bir araya geldi. Dost meclisi ortamında geçen görüşmede belediyelerin siyasi kimliklerini bir tarafa bırakıp, kentin sorunlarının çözümü, vatandaşa daha hızlı ve sağlıklı hizmetin gitmesi noktasında güç birliği kurulmasına karar verildi. 5 Özel Kalem Müdürü ayrıca her ay düzenli olarak en az 1 kez olmak üzere bir araya gelme karar aldı.

 

Darısı belediye başkanlarına

Görüşme sonunda merkezdeki herhangi bir belediyenin sınırları içerisinde vatandaşa hizmet gitmesi konusunda hangi ilçe olursa olsun imkan ve olanakları ölçüsünde Özel Kalem Müdürlerinin ortak hareket etmesi kararı alındı.

 

Akdeniz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Onur Eryılmaz Gümüştok’un çağrısına olumlu yaklaşan Belediyelerde görevli Özel Kalem Müdürlerinin bu davranışı ve sağduyulu tavırları da büyük takdir topladı. Kentin ve vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında aynı insiyatifi Belediye Başkanlarının da alması, kentin mevcut sorunlarının çözümü noktasında yarar sağlayacaktır.  (Mersin Times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.